FIFA Desteği Popüler Altcoin’in Fiyatını Ateşledi!

  • Küresel futbol organizasyonu FIFA’nın, platformun blok zincirinde dijital sanat eserlerini piyasaya sürmesinin ardından, Ethereum (ETH) rakibi bir altcoin‘in fiyatı yükseliyor.

Kripto analiz firması IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, resmi FIFA Dünya Kupası non fungible token’larının (NFT’ler) platformda piyasaya sürülmesinin ardından yeni kullanıcılar her gün binlerce kişi olmak üzere akıllı sözleşme platformu Algorand’a (ALGO) akın ediyor.

“Son üç ay içinde, ilk ALGO işlemlerini gerçekleştiren yeni adreslerin sayısı 5.000’den 20.000’e yükseldi.”

algorand

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Mayıs ayında FIFA, Ethereum’un rakibi altcoin’i FIFA’nın resmi blok zinciri platformu haline getirmek için Algorand ile bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Bu ay ise küresel futbol grubu, dünyanın dört bir yanındaki hayranlara NFT biçiminde FIFA dijital koleksiyonlarına sahip olma şansı vermek için tasarlanmış bir platform olan FIFA+ Collect’i başlattı.

Bunun sonucunda, ALGO fiyatı, geçen hafta boyunca diğer kripto para birimlerinin aşağı yönlü fiyat eğilimine meydan okudu. Akıllı sözleşme protokolü, yedi günün en düşük seviyesi olan 0.293 dolar seviyesinden, 0.407 dolara kadar yükseldi ve sadece bir hafta içerisinde yaklaşık yüzde 40’lık bir artış yaşadı.

ALGO o zamandan beri biraz geri çekilme yaşadı ve yazım sırasında 0,388 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Algorand, bu ayın başlarında bünyesine yeni bir baş pazarlama görevlisinin atandığını duyurdu. Michele Quintaglie, şirketin küresel pazarlama ve iletişim çabalarına öncülük etmek ve firmanın marka bilinirliğini ve erişimini oluşturmak için 19 Eylül’de Algorand’ın liderlik ekibine katıldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.