Ocak 31, 2024

FED’in Faiz Kararı Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek? Bitcoin Tahtını Bu Coin’e Kaptırabilir mi?


Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

Kripto ile ilgili finansal tartışmaların merkezinde bu günlerde şu soru öne çıkıyor: ABD Merkez Bankası FED faiz kararı Bitcoin’i nasıl etkileyecek? FED bu akşam Türkiye saati ile 22:00’de faiz kararını duyuracak. Piyasalar kararı bekliyor.

FED’in faiz kararına ilişkin bu bekleyiş sürerken bu hafta Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri önemli bir hareket gördü. Bitcoin 43 bin doların üzerine tekrar çıktı. Geçen hafta kısa bir süreliğine 39 bin doların altına gerileyen Bitcoin bir haftada yüzde 10 arttı.

Bitcoin ETF’ler hala fiyat hareketlerinin arkasındaki ana itici güç olabilir ancak başka faktörler de var. Analistler, borsalardaki USDT rezervlerindeki artışı, artan satın alma gücünün göstergesi olarak değerlendiriyor. Ekim ayında başlayan orta vadeli boğa döngüsünün etkileri hala devam ediyor olabilir. Ayrıca Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen BTC yarılanması ile ilgili haberlerin de, Bitcoin fiyat artışlarını tetiklemesi muhtemel.

Yatırımcılar merkez bankasının faiz oranlarını sabit tutacağından neredeyse emin. Ancak yine de FED’in yakın zamanda faiz indirimine başlayacağının sinyalini vermesini umuyorlar. Düşük faiz oranları, genel olarak risk almayı ve teknoloji gibi belli başlı sektörlerdeki yatırımları artırabilir. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto paralar için olumlu faktörler yaratabilir.

FED’in olası bir faiz indiriminin etkileri, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar için çok önemli bir an olabilir. FXStreet analizine göre, BTC, yukarı yönlü 43 bin 870 ila 45 bin 562 dolar arasındaki bir destek bölgesi ile karşı karşıya olabilir. Düşüş olması durumunda Bitcoin fiyatı 40 bin dolarlık kritik seviyeye düşebilir. Bu eşiğin kırılması durumunda ise, bir sonraki destek bölgesinin 38 bin 535 ile 38 bin 574 dolar arasında olması bekleniyor.

Benzersiz kazançlar elde etmek isteyen yatırımcılar BTC fiyatını ve FED kararını yakından takip ediyor. Son dönemlerde yakından takip edilen bir başka proje ise eTukTuk oluyor. eTukTuk token satın almak, yapay zeka destekli sürdürülebilir bir ulaşım çözümünün parçası olmanızı sağlayabilir. Gelin, bu projenin detaylarını inceleyelim.

eTukTuk (TUK) – Çevre Dostu Ulaşım İçin Blok Zincirinden Faydalanan Token

eTukTuk projesi  çevre dostu  ulaşımın en iyileri arasında yer alıyor. Amacı karbondioksit emisyonlarını ve karbondioksitin neden olduğu sağlık sorunlarını azaltmak. Peki eTukTuk token satın alma ile ulaşımın geleceği nasıl dönüştürülebilir?

eTukTuk projesinin odak noktası modern elektrikli araç şarj istasyonlarının oluşturulması. Gelişmekte olan ülkelerin hem kentsel hem de banliyö bölgelerine yoğunlaşılıyor. Hedefleri başta eTukTuklar olmak üzere elektrikli araçların şarjını basit ve yaygın hale getirmek.

Şirketin benzersiz elektrikli aracı sürücülere ekonomik bir seçenek sunuyor. Böylece geleneksel, yüksek emisyonlu TukTuk’ların yerini alıyor. Geleneksel TukTuk’ların içten yanmalı motorlara sahip olması sebebiyle elektrikli araçlara göre çevreyi çok daha fazla kirlettiği biliniyor. eTukTuk’lar ise,  blok zincirinin avantajlarıyla güçlendirilmiş, finansal faydalar sağlayan daha temiz bir ulaşım modu haline geliyor.

Projenin yerel tokeni TUK, paylaşıma dayalı bir ekonomik sistemin bir parçası olmanızı sağlayacak. Sürücüler,  şarj etmek için TUK tokenlerini kullanacak  ve günlük yaşam ile kripto para dünyası arasında bir bağlantı oluşturacak. eTukTuk’un hedefi, elektrikli araç (EV) şarj noktalarını kullanıcı dostu bir şekilde yerleştirmek ve bunları sürdürülebilir bir şekilde işletmek için stratejik ortaklıklarını kullanmak oluyor.

Uygun Fiyatlı, Kullanıcı Dostu Yeşil Proje

eTukTuk teknik incelemesine göre proje, şu temel özelliklere sahip:

  • Token adı: TUK
  • Blok zinciri: BNB Akıllı Zincir (BEP20)
  • Toplam token arzı: 2 milyar
  • Ön satış için sunulan token arzı: 120 milyon

Binance Akıllı Zinciri üzerinde faaliyet gösteren eTuktuk, ölçeklenebilirliği, güvenliği ve verimliliği garanti ediyor. Proje bu nedenle bir yandan çevre dostu araçlar ve şarj istasyonları sağlarken, bir yandan da blok zinciri teknolojisini kullanarak ulaşımda öncü olma görevi üstleniyor. Açık hedefi, özellikle TukTuk’ların birincil ulaşım şekli olduğu bölgelerde hizmetlerini genişletmek.

eTukTuk kamu yararına yönelik bir proje.Vizyonu küresel sürdürülebilirlik ve çevre dostu ulaşım trendleriyle uyumlu. Şirket halihazırda bazı kilometre taşlarına ulaştı ve tanınmış gruplarla ortaklıklara girdi. Bu yüzden, eTukTuk token satın almak, giderek daha popüler hale gelebilir.

Proje, kurduğu ortaklıklar ve benimsediği yeşil misyonu ile yakın zamanda büyüme bekliyor. Buna ek olarak, proje staking ödülleri de veriyor. Token ödülleri kullanıcılara BSC bloğu başına 4,75 TUK oranında dağıtılacak.

TUK tokenin ekosistem içinde, şarj istasyonu ücretlerinin ödenmesinden sürücü ve yolcu uygulamalarının entegre edilmesine kadar çeşitli kullanım durumları var. Kullanımı arttıkça tokenin fiyatı da artabilir. TUK tokenleri ön satış için 0.02625 dolarlık uygun bir fiyatla sunuluyor.

Ekip, token sahiplerine yeşil bir çözümün parçası olma vaadinin yanı sıra çeşitli ödüller sunma sözünü de veriyor. Eğer eTukTuk projesi geniş çapta kabul görürse, TUK hizmet tokeni önemli bir büyüme gösterebilir.

eTukTuk token incelemek için tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : eTukTuk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?