Fed Başkanı Neel Kashkari: “Bitcoin Büyük Bir Balon”

ABD’nin Minneapolis şehrinin Fed Başkanı Neel Kashkari, bugün katılmış olduğu online toplantıda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Bitcoin’i Beanie Babies’e oyuncaklarıyla eşit tutan Kashkari, Bitcoin’in büyük bir balon olduğunu dile getiriyor.

Kashkari, Bitcoin oyuncak serisi benzetmesi hakkında şu cümleyi söyledi:

“İnsanlar birkaç yıl önce Beanie Babies hakkında spekülasyon yapıyordu. Onun koltuğunu şimdi Bitcoin aldı.”

Mart ayında Covid-19 salgını nedeniyle oluşan panik ortamında yapmış olduğu açıklamalar ile gündem olan ve enflasyon korkusunu insanlara aktaran başkan her ne kadar Bitcoin’i balon olarak tanımlasa da, Bitcoin’in yükselişine pozitif bir hava katmıştı.

Kashkari o dönemde enflasyon korkusunu insanlara şu cümleleriyle aktarmıştı:

“Finansal sistemde yeterince nakit var. Merkez bankasında sonsuz nakit var. Bankacılık sisteminin nakitsiz kalmaması için her şeyi yapacağız.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.