Facebook’un Librasina Rakip Geliyor!

0

Walmart, “Libra” Gibi Kendi Dijital Para Biriminin Patentini Almaya Çalışıyor

Yeni bir patent başvurusu ABD perakende devi Walmart’ın Facebook’un Libra kripto para birimine benzer şekilde kendi ABD doları destekli dijital para birimlerini geliştirebileceğini ileri sürüyor.

Walmart “Blockchain Üzerinden Dijital Para Birimi” patentini aldı

20190236564 sayılı, “Blockchain ile Dijital Para Birimi için Sistem ve Yöntem” adlı patent başvurusu, 1 Ağustos’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayımlandı.

Walmart, önerilen dijital para projesinin, kullanıcıların servetlerini depolaması için sıfır veya düşük ücretli bir yer sağlayabileceğini belirtiyor.

Facebook’un planlanan kripto para birimi Libra’nın da benzer hedefleri var. Dünya genelinde bankalara hizmet vermemek ve düşük ücretli para transferlerini kolaylaştırmak istiyor. Libra gelecek bir yıl içinde piyasaya girmesi bekleniyor, ama şimdiden dünyadaki merkez bankaları ve politikacılar tarafından inceleme ile karşı karşıya geldi. Facebook, yakın zamanda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan ve “önemli” düzenleyici incelemeler nedeniyle Libra’nın asla başlamayacağı riski olduğu açıklamasında bulundu.

Walmart’ın patent başvurusu ayrıca dijital para biriminin fonları saklamak için ücretsiz veya ucuz bir yer sağlamaya çalıştığını gösteriyor.

“Dijital para, ABD doları gibi ulusal bir para birimine bağlanabilir, böylece fonlar kolayca eklenebilir veya alınabilir. Dijital para birimi değeri, bir düzenlemede, diğer dijital para birimlerine bağlanabilir. ”

Walmart, bugüne kadar en az 54 blockchain ile ilgili patenti alan, blockchain alanındaki en aktif oyunculardan biri. Perakende devi, IBM, KPMG ve Merck ile birlikte tedarik zincirlerini takip etmek için son zamanlarda ikinci bir blockchain çalışmasına katıldı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın