“Facebook’un Libra’sı Paranın Geleceğinde Büyük Bir Rol Oynayacak”

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in genel ortağı Katie Haun, şu an kitapların müziğin olduğu gibi paranın da on yıl içinde dijital olacağına inanıyor. Ayrıca Libra’nın paranın dijitalleştirilmesinde kilit bir rol oynayacağını düşünüyor.

Para hariç her şeyin dijital olduğu bir dünyada yaşıyoruz. PayPal ve Venmo gibi ödemeleri dijitalleştiren platformlar olsa da, yine de tam anlamıyla dijitalleşme’den söz etmek için önümüzde uzun bir süreç var. Bu yeni düzende kazananların tüketiciler olacağını düşünen Haun Bloomberg’e verdiği röportajda şunları söyledi:

“En büyük kazananlardan biri, kurumsal bir grup değil, tüketiciler olacak. Aniden insanlar aracılar, şirketler olmadan iş yapabilirler. Paranın bu yeni geleceğini kucaklayacak ve her şeyin üstünde yeni hizmetler inşa edecek şirketler kazanacak. Tüketicilerin hala hoş kullanıcı arayüzlerine ihtiyacı var.”

Haun, şiddetli bir muhalefetle karşılaşmış olsa da, Facebook’un Libra’sının paranın geleceğinde büyük bir rol oynayacağına inanıyor. Ancak Haun, Libra’nın tek oyuncu olmayacağını da belirtti. Diğer stabilcoinler de farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yayılacaktır. Andreessen Horowitz zaten halihazırda Libra’nın rakibi Celo’ya da yatırım yaptı.

Son olarak Andreessen Horowitz; Celo’nun yanında, Chia Network, Basis, CryptoKitties ve AVA gibi Blockchain girişimlerine de yatırımlar yapıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.