“Facebook’un Libra’sı Paranın Geleceğinde Büyük Bir Rol Oynayacak”

0
241

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in genel ortağı Katie Haun, şu an kitapların müziğin olduğu gibi paranın da on yıl içinde dijital olacağına inanıyor. Ayrıca Libra’nın paranın dijitalleştirilmesinde kilit bir rol oynayacağını düşünüyor.

Para hariç her şeyin dijital olduğu bir dünyada yaşıyoruz. PayPal ve Venmo gibi ödemeleri dijitalleştiren platformlar olsa da, yine de tam anlamıyla dijitalleşme’den söz etmek için önümüzde uzun bir süreç var. Bu yeni düzende kazananların tüketiciler olacağını düşünen Haun Bloomberg’e verdiği röportajda şunları söyledi:

“En büyük kazananlardan biri, kurumsal bir grup değil, tüketiciler olacak. Aniden insanlar aracılar, şirketler olmadan iş yapabilirler. Paranın bu yeni geleceğini kucaklayacak ve her şeyin üstünde yeni hizmetler inşa edecek şirketler kazanacak. Tüketicilerin hala hoş kullanıcı arayüzlerine ihtiyacı var.”

Haun, şiddetli bir muhalefetle karşılaşmış olsa da, Facebook’un Libra’sının paranın geleceğinde büyük bir rol oynayacağına inanıyor. Ancak Haun, Libra’nın tek oyuncu olmayacağını da belirtti. Diğer stabilcoinler de farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yayılacaktır. Andreessen Horowitz zaten halihazırda Libra’nın rakibi Celo’ya da yatırım yaptı.

Son olarak Andreessen Horowitz; Celo’nun yanında, Chia Network, Basis, CryptoKitties ve AVA gibi Blockchain girişimlerine de yatırımlar yapıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın