Facebook’un Libra Projesine Bir Şirket Daha Desteğini Açıkladı.

Başlıca bir kripto para platformu olan Tagomi, desteğini Facebook’un Libra Kripto Para Birimi’nin arkasına koyuyor. Tagomi, Libra kripto para biriminin gelişimine en az 10 milyon Dolar katkıda bulunacak. Ayrıca Libra blok zinciri aracılığıyla işlemleri doğrulayacak bir düğüm işletecektir.

Tagomi, Goldman Sachs’ın küresel e-ticaret yöneticisi Greg Tusar ve Union Square Ventures’tan Jennifer Campbell dahil olmak üzere eski HFT teknoloji uzmanları tarafından kuruldu. Tagomi ortaklarına kripto cüzdanlarını yönetmek ve çok sayıda borsada ve diğer platformlarda ticaret yapmak için doğrudan bir iş akışı sağlıyor.

Tagomi, Facebook tarafından yönetilen kripto para yönetim organı olan Libra Derneği’ni destekleyeceğini duyurdu. Aynı zamanda Libra Derneği’nin 22. üyesi olacak. Dernek üyelerinin, varlıkları tutan ve kripto para birimini destekleyen Libra Rezervine en az 10 milyon Dolar katkıda bulunmaları bekleniyor.

Tagomi, bugüne kadar 28 milyon Dolar topladı ve iki yıllık bir başlangıç ​​için 10 milyon Dolar gibi önemli bir miktar taahhüt etti. Kriptoda şirketin web sitesinde müşteri olarak listelenen en büyük isimlerden bazıları Galaxy Digital, Pantera ve Electric Capital’dir.

Bir röportajda Tagomi kurucu ortağı Marc Bhargava, giderek daha fazla perakende türü borsaların ortaya çıktığını söyledi. Tagomi gibi şirketler bu kurumlara katıldı.

Ayrıca, Tagaomi, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından yayınlanan ve New York sakinlerine hizmet etmesine izin veren, imrenilen BitLicences’tan birine sahiptir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.