Facebook’un Kripto Para Projesi Tarihi Bir Adım

RBC Capital Markets, Facebook’un geliştirmekte olduğu kripto para projesinin “tarihin en büyük kripto para projelerinden biri ” olduğunu ön görüyor.

CNBC’den yapılan habere göre, RBC Capital Markets analistleri, Facebook geliştirmekte olduğu kripto para projesinin Facebook için çok önemli bir rol oynadığını söylüyorlar. RBC’nin analistleri Zachary Schwartzman ve Mark Mahaney tarafından hazırlanan bir raporda şunlara yer veriyorlar:

“Facebook’un kripto para projesi tarihinin en büyük adımlarımdan biri olabileceğine ve şirkete yeni gelirlere kaynak sağlayabileceğini düşünüyoruz.”

Facebook’un kripto para projesi, kripto para yatırımcıları tarafından uzun bir süredir beklenmekteydi, son zamanlarda çıkan duyuma göre şirket kripto paranın whitepaperını 18 Haziran tarihinde yayınlaması bekleniyor. RBC, Facebook’un whitepaperı yayınlandıktan sonra bununla ilgili özel bir analiz yapacaklarını dile getirdiler.

Şirket tarafından geliştirilen bu kripto para uluslararası işlemelerde kullanılması tahmin ediliyor. Hatta Facebook’un çalışanlarının maaşlarını bu kripto para ile alabilecekleri söylentileride dolaşıyor. Yine RBC bu konu hakkın şöyle bir yorumda bulundu:

“Bizim görüşümüze göre Facebook’un uygulama, ticaret, ödeme ve oyun işlemlerinde kolaylık sağlamak için bir kripto para çıkartıyor.”

RBC analistleri bu tarz projelerin Facebook adına epey bir faydası olacağı görüşündeler. RBC uzmanlarına göre Facebook’un hissesi bu yıl yüzde 35’ten fazla değer kazandı ve 180 dolar seviyelerine ulaştı Facebook bu kripto para projesi ile kısa süre içerisinde hisse senedi değerini 250 dolar gibi rakamlara çıkartmayı başarabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.