Facebook’un Dijital Parası Libra’nın Yeni Üyeleri

0
225

Singapur’un iki egemen servet fonundan biri olan Temasek, küresel bir dijital para birimi oluşturmak için kurulan Facebook konsorsiyumu olan Libra Birliği’ne katılan en yeni şirketler arasında yer alıyor.

Bu gelişme, Singapur dolarının ilk günlerden itibaren Libra’nın planlarında neden belirgin bir şekilde yer aldığını açıklamaya yardımcı olabilir.

Libra Birliği’nin Diğer Yeni Üyesi

Libra ayrıca, San Francisco’daki iki kripto para birimi odaklı yatırım şirketinin birliğe katıldığını açıkladı: Slow Ventures ve Paradigm. Bu üç yeni ekleme, Libra yönetim kurulundaki toplam organizasyon sayısını 27’ye çıkardı.

Temasek, Singapur hükümeti için 216 milyar dolarlık varlığı yönetimi yapıyor. Libra tarafından “Temasek, blockchain gibi yenilikçi teknolojileri büyümenin dönüştürücü sağlayıcıları olarak görüyor.” açıklaması yapıldı.

Libra Birliği ilk olarak 2020’nin ilk yarısında, hedef lansman tarihine kadar 100 üyeye ulaşmayı umuyordu. Ancak bu planlar, düzenleyici sorunları sebebiyle istendiği gibi ilerlemedi. Buna karşılık, Libra son zamanlarda vizyonunu geri kazandı ve yavaş yavaş saflarını yenilemeye başladı. Geçtiğimiz hafta kurumsal bankacılık ve hükümet finansmanı konularında tecrübeli bir CEO belirledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın