Facebook’ta Tanıştı, Bitcoin’lerini Vermesi İçin İşkenceler Gördü

0

İzlenime göre, kripto para dolandırıcıları Bitcoin‘leri gasp etmek için eski yöntemleri denemekten korkmuyor.

Güney Afrika’nın, yerel haber bülteni Soweto Urban’a göre, Facebook’ta tanıştığı kişi Bitcon’leri için işkenceye uğradığını bildirdi.

Habere göre, saldırı 16 Kasım’da gerçekleşti, Andrew olarak bilinen adamın, Meadowlands Zone Five’daki Ntuli Caddesin’de Bitcoin hakkında bir sunun yapması istendi.

Andrew’in sunumunu yapması için girdiği binada bir anda uyuşturulduğu anlaşıldı. Bitcon’leri gasp edicek kişi yüzünü örtecek bir boyutta “uyuşturucu nüfuz edilmiş” bir bezin kullanıldığını ve böylece kendinden geçtiği söylüyor. Uyandığında ise kendisini farklı bir mekanda olduğunu söyledi.

Yerel polisin raporuna göre, Andrew kıyafetleri parçalanmış ve saldırganlar tarafından Bitcoin’lerini zorla almak için işkence yaptı. Saldırganlar kızgın bir demirle tehdit ederek, eğer Bitcoin’lerini vermez ise öldürmekle tehdit edildi.

Andrew kendi hayatını korumak için, sonunda saldırganlara karşı pes etti ve onların taleplerini yerine getirdi. Saldırganın hesabına 800.000 rand (Güney Afrika Para Birimi) yaklaşık 60.000 $ değerinde Bitcoin aktardı. Saldırganlar gerekenleri aldıktan sonra gözlerini bağlayıp, R550’deki Kliprivier Yolu’nda salıdırı mahallinden yaklaşık 30 km uzaklıkta bıraktı.

Hırsızlar ayrıcı 3.000 rand yaklaşık 200 $ nakit para, iki dizüstü bilgisayar iki iPhone çaldılar.

Andrew şuan hastanede yoğun bakımdayken, polislerde olayla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Bu gibi zorbalıklar ve acımasızca taktiklerin kullanımı istemsiz bir şekilde ilerleme göstermekte.

Kaynak: TheNextWeb

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın