Facebook Kripto Parası İçin Harekete Geçti! İşte Diem’e Dair Son Gelişmeler

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre, sosyal medya devi Facebook USD destekli stablecoin Diem’i denemeye hazır ve bu konuda İsviçre’deki düzenleyicilerden bir lisans almaya çalışıyor.

ABD Kongresi ve düzenleyiciler tarafından küresel olarak güçlü bir şekilde engellendikten ve büyük isim ortaklarının çoğunu kaybettikten sonra Facebook, dijital para projesi Libra’da bazı değişiklikler yaptı. Önceden Libra olarak anılan dijital para şimdi Diem olarak biliniyor ve önde gelen birkaç ülkenin itibari para birimlerinden oluşan bir gruptan ziyade sadece ABD dolarına bağlı.

Bunların yanında Diem topluluğu şu anda İsviçre’deki düzenleyicilerle bir ödeme lisansının alınması konusunda görüşmelerde bulunuyor. Konuya aşina bir kişinin CNBC’ye aktardığı bilgilere göre, dijital para biriminin bu yılın sonlarında denemeler için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Coin, kara para aklamayı önleme kontrollerinden geçmek zorunda kalacak. Diğer bir bilgiye göre, küçük ölçekli bir Diem test programı olacak ve burada bireysel kullanıcılar arasındaki ödemelere odaklanılacak. Bu süreçte dijital para ürün satın almak için de kullanabilecek. Ancak konuyla ilgili henüz kesin bir tarih açıklanmadı.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.