Facebook Kripto Para Ekibine Eski PayPal Çalışanları Katıldı

Bloomberg’te yer alan habere göre Facebook, kripto para projesi için geliştirmesinde rol oynayacak eski PayPal çalışanını bünyesine kattı.

Geçen yılın Mayıs aylarında oluşturulan Facebook Blockchain biriminin 50’nin üzerinde mühendisinin bulunduğu biliniyordu. Ortaya yeni çıkan bir habere göre çalışanların önemli bir kısmı, yaklaşık 5’te 1’i daha önce tek bir şirkette çalışmaktaydı. PayPal Holdings Inc. Bilindiği üzere Blockchain bölümünün başında ise yine eski PayPal başkanı olan David Marcus bulunuyordu.

Marcus, 2014 yılında PayPal’dan istifa ederek Messenger ürün sorumlusu olarak Facebook’a katıldı. 2018’in Mayıs ayında Messenger’dan ayrıldığını açıklarken Facebook’ta sıfırdan başlayarak Blockchain’den en iyi şekilde faydalanmanın temel yollarını keşfetmek için küçük bir grup oluşturduğunu söyledi. Marcus, daha sonra eski çalıştığı PayPal firmasının deneyimli isimlerinden bazılarını ekibine dahil etti. Bu grupta Tomer Barel, Christina Smedley, John Muller, Meron Colbeci ve Nate Gonzalez gibi PayPal’ın ödeme teknolojisi konusunda özel bilgilere sahip eski önemli isimlerin yer aldığı bildiriliyor.

Facebook’a yakın kaynaklar, şirketin ABD Doları’na sabitlenmiş bir para birimi yani sabit fiyatlı kripto para geliştirdiği ifade edilmekte. Bu yeni kripto paranın test edileceği ilk ülkenin Hindistan olacağı söyleniyor. Oluşturulan bu ürünün kullanıcılara Whatsapp uygulaması yoluyla birbirlerine para transferi yapmasına izin vereceği bildirilmekte.

Şirketin, Hindistan’da Whatsapp ödemeleri test ettiği biliniyordu. Facebook CEO’su Mark Zuckberg, geliştirici konferansında yaptığı açıklamada işe şirket, yakında Whatsapp ödemelerinin diğer ülkelerdede kullanılabileceğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.