Haberler

Facebook, İsviçre’de Kripto Para Şirketi Kurdu

single-image

Reuters’in haberine göre, Facebook, İsviçre’de Blockchain ve ödeme hizmeti için yeni bir finans şirketi kurdu.

Libra Network adındaki şirket, 2 Mayıs’ta tescil edildi. Facebook Global Holdings, şirketin bir hissedarı olarak gözüküyor. Resmi belgelere göre, şirketin finans ve teknoloji ile ilişkili diğer işlerin yanı sıra, yatırım faaliyetleri ve veri analizi ile bağlantılı ve altyapı geliştirmek istediğini gösteriyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan Facebook’un kripto para haberleri şirketin bu iş için son derece önemle ilerlediğini gösteriyor. Şirketin gizli tutuğu bu proje 2019’da piyasaya çıkartılacağı düşünülüyor. Projenin yönetiminde Facebook Messenger’in eski başkanı David Marcus tarafından geliştiriliyor.

Facebook’un kripto para geliştirme ekibinde büyük bir kısmı eski PayPal çalışanları tarafından oluşuyor. Ayrıca Facebook, bu ay Coinbase’den alanında uzman iki yöneticiyide bünyesine kattı.

Bu ay ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’e mektup göndererek kripto para planlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi talep etti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz