Facebook Geliştirmekte Olduğu Kripto Para İçin CFTC İle Görüşmelere Başladı

0
364

Facebook geliştirmekte olduğu kendi kripto para projesi için ABD’deki Emtia Vadali İşlemler Komisyonu (CFTC) ile görüşmelere başladı.

Financial Times tarafından yapılan haberde Facebook, kendi bünyesinde geliştirmekte olduğu kripto para projesinin yasal durumu hakkında bilgi edinmek için Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu ile toplantı masasına oturdu. CFTC Başkanı Christopher Giancarlo tarafından yapılan açıklamaya göre, yapılan bu toplantının ana konusu Facebook’un geliştirmekte olduğu kripto paranın CFTC’nin denetimlerine tabii tutulup tutumayacağını öğrenmek istemeleriydi.

Giancarlo, Facebook ile yapmış oldukları toplatının henüz ilk aşamalarında olduğunu dile getirdi ve CFTC’nin Facebook’un kripto para projesini yakından izleyeceğini söyledi. Giancarlo şu yorumuda ekledi:

“Geliştirme aşamasında olan bu projeyi daha detaylı anlamaya çalışıyoruz. Biz (denetleme ve düzenleme) sadece elimizdeki bilgilere göre haraket ederiz ancak şu an için elimizden pek fazla bir şey bulunmuyor.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın