Facebook Coin İçin 1 Milyar Dolar Destek Arıyor

0

New York Times (NYT) teknoloji muhabiri Nathaniel Popper’ın 8 Nisan’da attığı tweetle birlikte Facebook’un kripto para projesi için çeşitli girişim sermayesi (VC) firmalarından destek istediğini söyledi.

Konuyla ilgili atıfta bulunan Popper, Facebook’un kripto para birimi projesini geliştirmek için 1 milyar dolar tutarında bir yatırım desteği istediğini belirtti. Dış yatırım ile projeyi kripto topluluğunun merkezileşmemiş ahlak kurallarına uygun bir şekilde sergileyeceğini belirtti.

Popper ayrıca “Blockchain projelerinin öne çıkan en büyük cazibe noktalarından birinin ademi merkeziyetçilik olduğu düşünüldüğünde dış yatırımcılar, Facebook’un projeyi ademi merkeziyetçi ve Facebook tarafından daha az kontrol edilen şekilde sunmasına yardımcı olabilir.” açıklamasını yaptı.

Popper, projenin ise banka hesaplarında tutulan para sepetine bağlanmış bir stabil koin projesi olduğunu söyledi.

Facebook coin söylentileri, ilk olarak geçtiğimiz yılın Aralık ayında Bloomberg’te yapılan bir haber ile ortaya atıldı. Bloomberg, daha sonra kripto paranın Whatsapp mesajlaşma servisinde para transferi için kullanılacağını ve Hindistan’daki havale pazarına odaklanacağını bildirdi.

2019 yılının Şubat ayında ise NYT, kripto paranın her ay 2.7 milyar kullancıya ulaşabilecek şekilde Facebook Messenger, Whatsapp ve Instagram platformlarında kullanılabileceğini yazdı. NYT bu projenin Anonim kaynaklardan aldığı bilgiye göre, projeyi yöneten 50 kişiden bir mühendislik ekibi ile yürütüldüğünü ve Facebook’un kripto parasını listelemesi için kripto para borsalarıyla görüşme yaptıklarını bildirdi.

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın