Facebook CEO’sunun Bitcoin Paylaşımı, Piyasada Heyecan Yarattı!

0

Geçtiğimiz ayın sonlarında, sosyal medya devi Facebook’un Bitcoin’i bilançosunda tuttuğuna dair çeşitli söylentiler ortaya çıktı. Fakat söylentiler daha sonra şirketin ilk çeyrek için 26.17 milyar dolar gelir bildirmesiyle asılsız hale geldi. Şirketin gelirlerinde, geçen yıla göre %48 artış oldu, ancak BTC’den söz edilmedi.

İlgili Haber  İddia: 28 Nisan'da Facebook'un Bitcoin Satın Aldığı Ortaya Çıkabilir

Facebook’un stablecoin projesi aracılığıyla kripto para birimi alanına girmeye çalıştığı göz önüne alındığında, şirketin BTC alması beklenebilirdi.

Bununla birlikte Facebook kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerburg’ün Facebook’taki son gönderisi kripto manşetlerinde kendine yer buldu.  Mark Zuckerberg, söz konusu paylaşımında keçilerine “Max” ve “Bitcoin” adını verdiğini açıkladı. Bu paylaşımın sebepsiz olmayacağına dair çeşitli spekülasyonlar ortaya atıldı.

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci de, “Mark Zuckerberg’in Facebook’un kripto para işini yürütmesi için PayPal’dan David Marcus’u işe aldığında bir Bitcoin kullanıcısı olacağını biliyordum. Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ancak Bitcoin’e hoş geldiniz. Harika iş Zuck ve David. Bundan sonra olacaklar için heyecanlıyım” ifadeleriyle bir paylaşım yaptı.

Ortaya atılan  en son söylenti, Zuckerburg’ün Bitcoin’de 10 milyar dolar’lık bir pozisyon oluşturduğu; bu doğruysa, kripto para piyasasına başka bir giriş dalgası yaşanabilir ve ciddi fiyatlanmalar görebiliriz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın