Ethereum’dan Yeni Rekor: Günlük İşlem Sayısı Zirveye Ulaştı!

Bilindiği üzere DeFi çılgınlığı, kripto sektörünü ele geçirmiş durumda. Yatırımcılar bu patlamanın ortasında yatırım yapmak amacıyla en yeni ve en popüler projeleri bulmak için acele ederken, kripto endüstrisinin tüm dikkatini Ethereum’un blockchain’i çekti.

İlgi o kadar yükseldi ki Ethereum’un blockchain’i günlük işlemler açısından yeni bir ATH elde etti. Büyük Ethereum tarayıcısı Etherscan’ın verilerine göre, Ethereum tarihindeki en yüksek günlük işlem miktarı iki gün önce, 17 Eylül’de kaydedildi.

Tahmin edildiği gibi yeni bir rekor kırıldı ve günlük işlemler sadece 24 saatte 1.406.000’e ulaştı. Daha önce en büyük günlük işlem sayısı 1.350.000 idi ve 4 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşmişti (kripto tarihindeki en büyük boğa koşusu sona ermeden ve kripto kışı başlamadan sadece birkaç hafta önce). Şu an, DeFi (merkezi olmayan finans) çılgınlığı, Ethereum’un blockchain’i için yeni bir dönüm noktasına neden oldu.

Yeni Kripto Trendi DeFi

Kripto endüstrisinin DeFi sektörü 2020’nin başlarında patladı ve hareketlilik halen devam ediyor. Bu yılın Ağustos ayına kadar, DeFi sektörü kilitli toplam değerde (TVL) 9 milyar doları aşmayı başardı. DefiPulse’a göre, yazı yazılırken bu miktar 9.35 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Şu anda en baskın proje 1.81 milyar dolar ile Uniswap, onu Aave (1.31 milyar dolar) ve Maker (1.10 milyar dolar) takip ediyor.

DeFi çılgınlığı, OKEx ve Binance gibi en büyük borsaların DeFi token’larını hızla listelemesine bile sebep oldu.

Ayrıca, DeFi hareketi diğer blockchain’lere de yayılmaya başladı fakat en dikkat çeken Ethereum ağı oldu. İşlemlerdeki artış aynı zamanda hala çözülmemiş ölçeklenebilirlik sorunlarını yeniden gündeme getirdi. Yalnızca Ethereum’un ağı yavaşlamakla kalmadı, aynı zamanda işlem ücretleri rekor seviyelere yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.