Ethereum’dan Yeni Rekor: Günlük İşlem Sayısı Zirveye Ulaştı!

0
230

Bilindiği üzere DeFi çılgınlığı, kripto sektörünü ele geçirmiş durumda. Yatırımcılar bu patlamanın ortasında yatırım yapmak amacıyla en yeni ve en popüler projeleri bulmak için acele ederken, kripto endüstrisinin tüm dikkatini Ethereum’un blockchain’i çekti.

İlgi o kadar yükseldi ki Ethereum’un blockchain’i günlük işlemler açısından yeni bir ATH elde etti. Büyük Ethereum tarayıcısı Etherscan’ın verilerine göre, Ethereum tarihindeki en yüksek günlük işlem miktarı iki gün önce, 17 Eylül’de kaydedildi.

Tahmin edildiği gibi yeni bir rekor kırıldı ve günlük işlemler sadece 24 saatte 1.406.000’e ulaştı. Daha önce en büyük günlük işlem sayısı 1.350.000 idi ve 4 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşmişti (kripto tarihindeki en büyük boğa koşusu sona ermeden ve kripto kışı başlamadan sadece birkaç hafta önce). Şu an, DeFi (merkezi olmayan finans) çılgınlığı, Ethereum’un blockchain’i için yeni bir dönüm noktasına neden oldu.

Yeni Kripto Trendi DeFi

Kripto endüstrisinin DeFi sektörü 2020’nin başlarında patladı ve hareketlilik halen devam ediyor. Bu yılın Ağustos ayına kadar, DeFi sektörü kilitli toplam değerde (TVL) 9 milyar doları aşmayı başardı. DefiPulse’a göre, yazı yazılırken bu miktar 9.35 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Şu anda en baskın proje 1.81 milyar dolar ile Uniswap, onu Aave (1.31 milyar dolar) ve Maker (1.10 milyar dolar) takip ediyor.

DeFi çılgınlığı, OKEx ve Binance gibi en büyük borsaların DeFi token’larını hızla listelemesine bile sebep oldu.

Ayrıca, DeFi hareketi diğer blockchain’lere de yayılmaya başladı fakat en dikkat çeken Ethereum ağı oldu. İşlemlerdeki artış aynı zamanda hala çözülmemiş ölçeklenebilirlik sorunlarını yeniden gündeme getirdi. Yalnızca Ethereum’un ağı yavaşlamakla kalmadı, aynı zamanda işlem ücretleri rekor seviyelere yükseldi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın