Ana Sayfa Koinler Ethereum (ETH) Ethereum’da Rekor! 1.2 Milyar Dolar Değerinde ETH Borsalardan Çekildi

Ethereum’da Rekor! 1.2 Milyar Dolar Değerinde ETH Borsalardan Çekildi

0

Ethereum (ETH) yakın zamanda yeni bir rekora daha imza attı ve son 24 saatte merkezi borsalarda yer alan 1.2 milyar dolar değerindeki ETH borsalardan çekildi. Bu yıl içinde ikinci kez yaşanan bu durum ETH fiyatlarının dikey bir çizgi izlemesine yardımcı oldu. Peki ya bu durum uzmanlar tarafından nasıl yorumlandı?

Son 24 saat içerisinde 1 milyar dolardan daha değerli ETH’nin borsalardan çekilmesiyle birlikte borsalardaki arz daraldı. Birçok kripto para yorumcusu bu arz daralmasını olumlu bir hamle olarak gördü ve ETH’nin yakın zamanda daha da değerlenebileceğini iddia etti.

Ünlü kripto para analiz şirketi IntoTheBlock tarafından paylaşılan verilere göre, borsalardan yapılan kısa vadeli çıkışlarda yeni rekor kırıldı ve 16 Eylül 2021 tarihinde 1,2 milyar dolar değerinde ETH borsalardan çekildi. InTheBlock, Nisan 2021 yılında da 1 milyar dolar değerinde ETH’nin borsalardan kısa vadeli olarak çekildiğini hatırlattı. Nisan ayında gerçekleşen çıkışların ardından ETH’nin değeri takip eden 30 gün içinde %60 artmıştı.

Elbette aradan geçen bu süre zarfı içerisinde Ether’in durumu aynı kalmadı. Geçen ay yayınlanan Londra güncellemesi ile birlikte Ehereum bir yanma mekanizması getirmiş ve kendini güncellemişti. Bu güncelleme ise ETH’nin arzlarında bir tür deflasyonist baskı yaratmaya başlamıştı. EIP-1559 güncellemesi sonrasında 42 gün içerisinde yaklaşık 309,505 ETH (yaklaşık 1.1 milyar dolar değere sahip) yakıldı. EIP-1559 güncellemesi sonrası her dakika 5.05 ETH (18,061 dolar) yani ortalama günlük 26 milyon dolarlık arzdan kaldırıldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın