Ethereum’da Kritik Güncelleme: Altcoin Fiyatı Yükselişe Geçti!

Ethereum istemcisi Go-Ethereum, Geth v1.12.0 sürümünü (Krogam DMZ) resmi olarak yayınladı. En son güncelleme artık iş kanıtını (POW) desteklemeyecek. Bu nedenle artık PoW tabanlı özel zincirler için veya ethash PoW’a bağımlı olarak kullanılamayacak.

Ethereum, proof-of-stake’e (PoS) geçiş yapmıştır. Ancak Ethereum Classic ve EthereumPoW gibi bazı ilgili zincirler hala PoW mutabakatını kullanmaktadır.

Go Ethereum PoW Desteğini Sonlandırmak için Büyük Güncellemeyi Yayınladı

Ethereum’un yürütme katmanı istemcisi Go Ethereum 25 Mayıs’ta attığı bir tweet‘te, potansiyel olarak kırıcı bir değişiklik olan Geth v1.12.0 (Krogam DMZ) güncellemesini yayınladığını açıkladı. Geth artık proof-of-work (PoW) zincirlerini desteklememeye karar verdi. Dahası, Geth artık mevcut bir veritabanı bulunamazsa varsayılan olarak Pebble’ı arka uç olarak kullanacak.

Yeni sürüm, eth_call’a blok kapsamı ekleyerek toplu durum testinin yürütülmesini sağlar. Çeşitli hatalar da düzeltilmiştir. İyileştirmelerin ve hata düzeltmeleriyle ilgili ayrıntıların yayınlanan notlarda bulması mümkün.

Son zamanlarda, mutabakat katmanı istemcisi Nimbus, 21 Mayıs’ta doğrulayıcı istemciler ve düğüm operatörleri için bir v23.5.1 güncellemesi yayınladı. Güncelleme, 3. taraf doğrulayıcı istemcileri ve işaret düğümleriyle uyumluluğu artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, artımlı budama için destek sunuyor.

Müşteriler tarafından yapılan bu son güncellemeler ağın genel performansını artıracaktır. Ethereum ağı 11 ve 12 Mayıs’ta kesinlik sorunları yaşadıktan sonra, Ethereum istemcileri çalkantılı zamanlarda Beacon Chain düğümlerinin yüksek kaynak kullanımını önlemek için kritik güncellemeler yayınladı.

ETH Fiyatı 1800 Dolara Yakın Sabitlendi

Piyasadaki belirsizliğe rağmen 1800 dolar civarındaki Altcoin fiyat istikrarı, kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilen düşük volatiliteye işaret ediyor. ETH’nin gelecekte Bitcoin’den daha iyi performans göstermesi muhtemel.

ETH fiyatı son 24 saatte %1 arttı. Fiyat şu anda 1.795 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 1.763 ve 1.808 dolar.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.