Ethereum Yatırımcısı Artık Pes Ediyor

Son dönemde Ethereum’un değerinde yaşanan düşüş ve elbette son 12 ayda (ve daha da uzun süredir) tanık olduğumuz genel düşüş eğilimi göz önüne alındığında, birçok yatırımcı Ethereum için kripto para birimi olarak umutlarını kaybetmeye başladı.

Uzun vadeli bir bakış açısına göre ETH/USD ayılar tarafından kontrol edilmekte. Kripto para, son 30 gün içinde değerinin yüzde 20’sini ve son altı ay içerisinde yüzde 40’ını kaybetti.

ETH/USD 24 Haziran’da 350 dolar seviyelerine kadar geldi ve o zamandan beri geri çekiliyor. 200 dolar’ın altındaki fiyat teknik tabloyu kötüleştirirken, 200 dolar’ın üzerine yapılan birçok girişim başarılı olmadı.

Ethereum ayrıca bu hafta bir toparlanma yaşadı, ancak yüzde 4,28’lik artışı Bitcoin’in sıçramasından daha küçük oldu.

ETH 133.50 dolar seviyesinde güçlü bir destek buldu ve bu durum onu mevcut 157 seviyesine yükseltti. İleriye baktığımızda ilk direnç 165 dolar ve onu 180 dolar (100 günlük ağırlıklı ortalama) seviyesinde yer alıyor. Alternatif olarakta, eğer satıcılar devreye girerse, güçlü başlangıç desteğinin 150 dolar’dan olması bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.