Ethereum Yatırımcıları Bu Veriye Dikkat: Şubat Ayı Korkutabilir!

En büyük altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz ay boyunca %40’tan fazla değer kazanmayı başardı. ETH fiyatı, 1 Şubat günü %7’lik artış kaydederek 204 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Token başına da 1660 dolar civarında işlem görüyor.

Ethereum’daki son fiyat yükselişi, kripto para piyasasının FOMC toplantısına verdiği tepkinin bir sonucuydu. Faiz oranının 25 baz puan artırılması beklenen çizgide olduğu için kripto piyasası olumlu tepki verdi.

Nitekim yaşanan tüm gelişmeler ETH yatırımcıları için tamamen rahatlama anlamına gelmemeli. On-chain veriler, kâr alımının arttığını, bu nedenle Şubat ayında düşüş kaydetme eğilimini gösteriyor.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, günlük grafikte ETH’nin Aroon göstergesine bakıldığında, yükseliş eğiliminin son birkaç hafta içinde önemli ölçüde zayıfladığını gösterdiğini bildirdi. Aroon yükseliş çizgisi %21,43 seviyesindeydi.

Genellikle, Aroon Yukarı çizgisi sıfıra yaklaştığında, zayıf bir yükseliş trendi ve uzak bir yüksekliğe işaret eder. Bu temelde trendin tersine dönme olasılığına işaret eder.

Şubat 2023 Ethereum fiyat tahmini

Ethereum Fiyat Dalgalanmaları

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum son iki haftadır 1506 ile 1680 dolar civarında sıkıştı. Bu da yukarı yönlü direne yakın olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak fiyat ralliyi devam ettirmek istiyorsa dirençleri artık kırmalı. Eğer bu gerçekeşirse fiyat 2.400 dolara kadar çıkabilir.

Bununla birlikte, Aroon göstergesi trendin tersine döndüğüne işaret ediyor. Sonuç olarak ETH fiyatının daha fazla düşme riski hala güçlü. Bu nedenle, 1.500 doların altındaki herhangi bir kapanış, 1.350 dolara kadar daha fazla fiyat düzeltmesine işaret eden yükseliş vakası teorisini zayıflatacaktır.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.