Ethereum Vadeli İşlemleri Haziran 2019’dan Bu Yana En Yüksek Seviyede

0
220

Skew Markets verilerine göre, hacimler son üç hafta içinde keskin bir artışla 750 milyon Dolar’dan 4.5 milyar Dolar’a yükseldi. Bu süre zarfında, Ethereum (ETH) fiyatı yaklaşık yüzde 70 oranında artarak 160 Dolar’dan 280 Dolar’a yükseldi.

Üç büyük borsa BitMEX, Huobi ve OKEx, her biri Çarşamba günü 1 milyar Dolar’dan fazla Ethereum vadeli işlemi gördü ve toplam hacmin yaklaşık yüzde 85’ini oluşturdu.

En büyük üçlünün 24 Eylül 2019’da toplam hacmi 3 milyar Dolar’ın üzerine çıktı.

Sadece BitMEX, 1,8 milyar Dolar’lık işlem hacmini kaydettiği 19 Temmuz’dan bu yana en yüksek Dolar hacmi olan 1,3 milyar Dolar ticaret yaptı.

Ticaret hacimleri ve fiyatlarındaki artış, Ethereum’a ve genel olarak alternatif kripto para birimlerine olan ilginin arttığını göstermektedir. Skew Markets kurucu ortağı ve CEO’su Emmanuel Goh CoinDesk’e yaptığı bir açıklamada,

Görünüşe göre pazar yavaş yavaş ısınıyor ve Bitcoin ve yaklaşan yarılanmaya (halving) odaklanan yatırımcılar altcoinleri tekrar ziyaret etmeye istekli.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2019’da yüzde 90’ın üzerinde kazanırken, Ethereum yüzde 1 düştü.

Goh’a göre, gelgit bu yıl Ethereum lehine döndü. İkinci en değerli kripto para birimi, 1 Ocak’tan bu yana iki katına çıkarken, Bitcoin (BTC) yüzde 41’lik kazançla geride kaldı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın