Ethereum Staking’i Rekor Kırarken, Bitcoin Büyük Heyecanı Tetikledi: İşte Detaylar!

Ethereum staking’leri önemli bir ivme kazanırken, Bitcoin de tarihsel olarak önemli bir destek seviyesini korumaya devam ediyor. Tüm bu gelişmeler kripto para piyasasında bir çalkantı yaratırken, heyecanlı bir bekleyiş de yaratıyor.

Merkezi olmayan finans ve akıllı sözleşmelerin önemli oyuncusu Ethereum, staking miktarında önemli bir artış kaydetti. Verilere göre 21,93 milyon ETH şu an stake edilmiş durumda. Shapella güncellemesi yatırımcılara daha fazla kontrol verirken, yatırımcılar da bunu bir fırsat olarak görüyor. Sonuç olarak toplam arzının %17,41’ini temsil ediyor ve platformun deflasyonist eğilimini güçlendiriyor.

Ethereum’un deflasyonist doğası, yakma ücretlerindeki artışla daha da desteklendi. Ağ, geçtiğimiz yıl ücretlerde önemli bir artışa tanık oldu ve bu da yüksek bir deflasyon oranına yol açtı. Bu eğilim, Shapella yükseltmesinin uygulanmasından bu yana toplam arzda 251 bin ETH’lik bir azalmayla sonuçlandı. Buna ek olarak, son bir yılın en yüksek işlem sayısından da anlaşılacağı üzere, güçlü bir faaliyet sergilemeye devam etmektedir.

Ethereum ve Bitcoin Heyecanı Yüksek Tutuyor

Tüm bu gelişmeler sürerken Bitcoin ağındaki aktif adres sayısı 1 milyonu geçti. Bu durum, yatırımcıların artan ilgisini ve katılımını göstermekte ve lider kripto para birimini çevreleyen olumlu bir hissiyata işaret etmektedir.

Bitcoin’in mevcut değeri, 1 ila 3 aydır elinde bulunduran sahiplerinin ortalama yatırımı ile yakından uyumludur. Tarihsel olarak bu ortalama yatırım, Bitcoin’in 26,5 bin dolar civarındaki fiyatı için bir taban görevi gören önemli bir destek seviyesi olarak görev gördü. Bitcoin’in bu seviyede sabit kalması, yatırımcılar arasında belirli bir istikrar ve güven seviyesine işaret ediyor.

Bitcoin yatırımcıların ortalama kâr ya da zararını ölçen bir metrik “Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zararını (NUPL)” da dikkat çekiyor. NUPL, yatırımcıların ortalama olarak kârlarının yaklaşık %25’inin henüz gerçekleşmediğini ortaya koymaktadır. Bu senaryo genellikle bir Bitcoin boğa piyasasının başlangıcında gözlemlenir ve şu anda yükseliş eğiliminin erken bir aşamasında olduğumuzu gösteriyor.

ethereum haberleri

Kripto para piyasası heyecanlı bir şekilde bekleyişine devam ederken Bitcoin ve Ethereum cephesinden gelen haberler oldukça olumlu seyrediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.