Şubat 9, 2022

Ethereum Rakibi Bu Altcoin, BTC ve ETH’den Daha İyi Performans Gösteriyor!

Kripto dünyasında yakından takip edilen analist Benjamin Cowen, popüler bir katman-1 akıllı sözleşme platformunun en güçlü ilk iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında yükselişinin neden gelecekte daha fazla kazanıma yol açabileceğine ilişkin tahminlerini paylaştı.

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Benjamin Cowen, 709.000 YouTube abonesine Avalanche’ın (AVAX) birkaç aydır Ethereum’a (ETH) kıyasla daha yükseğe çıktığını belirtti.

Cowen ayrıca, Avalanche (AVAX) için “en kötü senaryonun” zaman içinde değerinde salınım yapabileceğini olduğunu da ekledi.

“ETH’ye karşı yükselmek için şansı var. 2021 Ekim’ine geri dönersek, bir süredir istikrarlı bir şekilde arttığını, yavaş yavaş yükseldiğini fark edebiliriz. Bence aramamız gereken en önemli şey, buradan bir çıkış olacak mı sorusu (yaklaşık olarak 0.029 ETH’ye) olmalı. Çünkü AVAX, Ethereum’a karşı çıkar ve 0.06 ETH’ye doğru yönelmeye başlarsa, bu onu daha da çekici kılar…

Bu durumu AVAX’ı hali hazırda olan durumundan daha da çekici kılıyor çünkü ETH’den daha iyi bir performans gösteren altcoin olmuş oluyorsunuz. Unutmamak gerekir ki ETH, hala BTC’den daha iyi bir performans gösteriyor.”

Yazma sırasında Avalanche yatay işlem görüyor ve 84.85 dolarlık bir fiyat etiketine sahip, Ethereum ise yüzde 1.49 düşüşle 3.069 dolardan işlem görüyor.

AVAX’ın Bitcoin’e (BTC) karşı nasıl biriktiğine de değinen analist, BTC’ye karşı sistematik bir yükseliş eğiliminde olduğunu ekledi. Cowen, Avalanche‘ın, Bitcoin ve Ethereum’a karşı nasıl yığıldığını “gerçek testin geldiği yer” olduğunu düşünüyor.

“Bu daha iyi bir altcoin/Bitcoin grafiklerinden birisi. 2020’nin sonlarına kadar uzanan sistematik bir yükseliş trendinde olduğunu görebiliyoruz. AVAX’ın Bitcoin değerlemesi hemen hemen sistematik bir yükseliş trendinde yer alıyor. Ve yerel dip seviyeden yaklaşık olarak %1800 arttığını görmek de mümkün.

Tekrar ediyorum, bu tablo ABD dolarına değil, Bitcoin’e karşı! Bitcoin’in de 2020’nin sonlarından bu yana yükseldiğini düşünürsek bu oldukça etkileyici.”

Bu arada Bitcoin %2 hafifçe düştü, ancak 43.049 dolar ile 40.000 dolar direnç seviyesinin oldukça üzerinde kaldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.