Şubat 8, 2022

Ethereum Rakibi Altcoin, Toplam Kilitli Değerde 10 Milyar Dolar Barajını Aşmayı Başardı!

Ethereum rakibi altcoin Avalanche (AVAX), akıllı sözleşme platformlarında kilitlenen toplam değerde 10 milyar dolar barajını aşmayı başararak, kendini blockchain liderler listesinde yükseltmeye devam ediyor.

Analitik platformu DeFi Llama’dan gelen yeni veriler, Avalanche’ın son yedi gün içinde %18’in üzerinde bir artışın ardından şu anda kilitli toplam değerde (TVL) 10.48 milyar dolara yükseldiğini gösteriyor.

Akıllı sözleşme platformu, Aralık ayı başlarında yaklaşık 13,8 milyar dolarlık TVL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başarmıştı.

Blockchain’de kilitlenen toplam değer, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eden bir değerdir. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının, varlıkları cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

DeFi Llama’ya göre Avalanche, geçen hafta Fantom’u (FTM) geçerek TVL açısından dördüncü en büyük blok zinciri oldu. Fantom Ocak ayında Avalanche’ı geçmeyi başarmıştı.

Avalanche’ın yerel tokenı AVAX da güçlü bir hafta geçirdi. Piyasa değerine göre 12. sıradaki kripto varlığı, son yedi gün içinde yaklaşık %20 artışla 83.26 dolardan işlem görüyor.

Popüler kripto tüccarı Smart Contracter, AVAX’ın güçlü bir ralli için hazırlandığını düşünüyor.

“Altcoinler söz konusu olduğunda, gerçekten AVAX’a fazla takılmış durumdayım. Sadece çok büyük bir 0.618 seviyesinden çok güçlü bir tepki vermekle kalmadı, aynı zamanda yükselerden aşağı doğru hareket de ‘üç dalgalı’ bir ABD düzelticisiydi. Bunun birçok altcoinden, potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden bile daha iyi bir performans göstermesini bekliyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.