Ethereum Rakibi Altcoin Bu Gelişmenin Ardından Yeni ATH’lere Ulaştı!

0

AVAX hızla değer kazanıyor! Polychain ve Three Arrows liderliğindeki token satışı yeni bir zirveyle sonuçlandı.

Geçen yıl boyunca, merkezi olmayan uygulamalar için tasarlanan blockchain ağı, Avalanche’ın yerel AVAX kripto para biriminin yeni zirvelere yükselmesiyle birlikte en önde gelen Ethereum rakiplerinden biri haline getirdi.

AVAX değer kazanmaya ve platforma para akmaya devam ediyor; örneğin bugün, Avalanche Vakfının yeni bir token satışıyla 230 milyon dolar topladığı haberleri manşetlerde yer almaya başladı. CoinGecko’ya göre AVAX, haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra kripto para başına yaklaşık 67.52 dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. Avalanche’ın yerel token’ı 24 saatte yüzde 25 arttı ve yazım sırasında 14.6 milyar doları aşan piyasa değeri ile en büyük kripto para birimleri listesinde 12. sırada bulunuyor.

Haziran ayında tamamlanan ancak bugün açıklanan özel token satışı, Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetildi. Bu gelişmenin, Ethereum’un uzaydaki hakimiyetine meydan okumak ve yükselişte olan diğer Ethereum rakipleriyle rekabet etmek için genişleyen Avalanche için önemli bir fon sağlaması bekleniyor. Vakıf, Avalanche tabanlı projeleri; hibeler, token alımları, yatırımlar ve teknoloji desteği yoluyla desteklemeyi planlıyor.

230 milyon dolarlık özel token satışına, Polychain ve Three Arrows ile birlikte Republic’in R/Crypto Fund’u, Dragonfly, CMS Holdings, Lvna Capital ve Collab+Currency’nin yanı sıra açıklanmayan melek yatırımcılar ve aile ofisleri de katıldı.

Avalanche, Ethereum gibi, belirlenmiş talimatları yerine getiren kod parçaları olan akıllı sözleşmeleri yürütmek için tasarlanmış bir blockchain’dir. Akıllı sözleşmeler, dApp’lerin yanı sıra merkezi olmayan finans protokolleri (eşler arası lending ve trading), NFT’ler ve daha fazlası için omurga görevi görürler.

CoinGecko verilerine göre Avalanche (AVAX) fiyatı 1 Ağustos’tan bu yana yüzde 400’den fazla bir artış yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve coin başına 13 doların altından 65 dolarlık mevcut fiyatına sıçradı. DefiLllama’ya göre, platformdaki DeFi etkinliği de gittikçe artıyor ve bir ay öncesine kıyasla kilitlenen AVAX miktarı bugün üç kat artmış durumda.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın