Ethereum Rakibi Altcoin 24 Saatte %120 Yükseldi!

0
Ethereum Rakibi Altcoin 24 Saatte %120 Yükseldi!

Merkezi olmayan uygulama platformu (dApps) Waves (WAVES), merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde devam eden ‘canlandırma’ çalışmaları sırasında büyük bir yükseliş kaydetti ve yalnızca son 24 saat içerisinde %124 değer kazandı.

Pazartesi gününden Salı gününe kadar patlayıcı bir yükseliş kaydeden WAVES; 4,32 dolarlık fiyatını %124 arttırdı ve 9,70 dolara kadar yükseldi.

Waves ekosistemi hafta sonu yaptığı açıklamada merkezi olmayan finans (DeFi) planlarında ‘her zamankinden daha iyi’ çalışmak için yeni bir plan yayınladı.

Canlandırma planı, Nisan ayı başında ABD doları karşısında sabit değere sahip olan algoritmik stabilcoin Neutrino USD’nin (USDN) sabitlemesini kaybetmesinin ardından ortaya çıktı. Waves blok zincirinin likidite protokolü Vires Finance, bundan sonra büyük para çekme işlemleriyle karşılaşmıştı.

“2 Nisan 2022’de Neutrino Protocol Stablecoin (USDN), ABD doları sabitini kaybetti. Bunun nedeni, Curve Finance’teki USDN likidite havuzunda tokenin agresif satışılardı. Yaşanan de-pegging (sabitini kaybetme) oldukça talihsiz olsa da tek sorun bu değildi.

Ardından Waves tabanlı borç verme protokolü Vires Finance, bir likidite kriziyle, bir ‘banka hücumu’ ile karşılaştı. Endişeli borç verenler, pozisyonlarını protokolden geri çekmek için acele ettiler.”

Waves’in canlanma planında ana hatlarıyla belirtilen adımlar arasında, 1 dolardan önemli ölçüde düşük olan Curve Finance’te ve akıllı sözleşmede stabilcoin fiyatındaki farkı tahkim etmeye katılmaya uygun kullanıcı sayısını artırarak USDN sabitleyicisini geri yüklemek yer alıyor.

Waves ayrıca, günlük para çekme limitlerini sınırlayarak Vires Finance‘teki likidite sıkışıklığını çözeceğini iddia etti.

Neutrino USD, Nisan ayının başından bu yana çeşitli vesilelerle 0,80 $’ın altına düştükten sonra yazı yazarken 0,997 dolara kadar yükseldi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın