Ethereum Önemli Bir Veride Bitcoin’i Geçmeyi Başardı!

Ethereum blockchain’inde devam eden güncellemeler, birçok analist tarafından Bitcoin’e gerçekten rakip olabilecek ve hatta onu geçebilecek kadar önemli olarak yorumlanmaya devam ediyor. Analistlerin bu yorumuna ek olarak Ethereum tarihte ilk defa “opsiyon piyasasında” Bitcoin’e olan ilgiyi devralmayı başardı.

1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle, kripto analiz platformu Glassnode’un paylaştığı verilere göre 5,6 milyar dolar değerindeki Deribit Ethereum opsiyonlarının açık faizi, tüm borsalarda 4,3 milyar dolar değerinde yer alan Bitcoin opsiyonlarının açık faizini geçmeyi başardı.

Haber hazırlanırken, Ethereum opsiyonlarına, 0.26’da bir Put ve Call oranı ile çağrı seçenekleri hakimdi. Veriler, alım opsiyonları döneminin 30 Eylül ve 30 Aralık’ta sırasıyla 1,2 milyar ve 1,8 milyarda yoğunlaştığını gösteriyor.

Ethereum

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ticaret hacimleri ve açık pozisyonlarla dünyanın önde gelen kripto opsiyon borsası Deribit altında, bir Ethereum opsiyon sözleşmesi bir ETH’yi temsil etmektedir. Satım opsiyonunda, alıcıların dayanak varlığı önceden belirlenmiş bir fiyattan belirli bir tarihte veya daha önce satma hakkı vardır ancak yükümlülüğü yoktur. Genel olarak, bir alım opsiyonu trader’ı yükselişe geçerken, alıcılar dolaylı olarak düşüş eğiliminde olur.

Ethereum The Merge Öncesi Hareketlilik Artıyor

Etherum’un Bitcoin‘e karşı kurduğu liderlik, varlığın yaklaşan The Merge ya da Birleştirme güncellemesi tarafından körüklenen popülaritesinin devam eden büyümesinin yaşandığı bir dönemde ortaya çıktı. Çoğu yatırımcı, kısmen ETH ihracında bir azalmaya yol açacak ve varlığa bir değer deposu çekiciliği getirecek olan yükseltme hakkında tahmin yapmaya devam ediyor.

Söz konusu güncelleme, Ethereum’un mevcut İş Kanıtı (PoW) blockchain’ini, Beacon Zinciri olarak adlandırılan bir Hisse Kanıtı (PoS) blok zinciri ile birleştirecek. Geçiş, Ethereum için önemli bir yükseliş tetikleyicisi olarak yorumlanıyor.

Genel olarak, yatırımcılar ve piyasa uzmanları, özellikle devam eden yüksek enflasyonlu ortamla birlikte, Ethereum’un geleceği üzerine bahis oynuyor gibi görünüyor. Birleşmeden sonra Ethereum’un muhtemelen deflasyonist bir para birimi haline geleceğini belirtmekte fayda var.

Ancak, Ethereum’un Merge yükseltmesinin etkisini doldurmasının ne kadar süreceği belli değil. Özellikle böyle bir olaydan sonra da piyasada etkinin görülmesi aylar sürebilir. Hatırlanacağı üzere Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de benzeri bir yorum paylaşmıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.