Ethereum Ölçeklendirme Çözümünden Atak: Fiyat Yükselebilir!

0
Ethereum Ölçeklendirme Çözümünden Atak: Fiyat Yükselebilir!

Ethereum ölçeklendirme çözümleri 2022 yılında çok daha popüler hale gelerek sektördeki rekabeti arttırdı. Katman-2 çözümleri arasında ön plana çıkan Optimism ve Arbitrum toplamda 160’ın üzerinde protokolü bir araya getirerek sektörde öncüler arasına girmek istiyor.

Optimism (OP), yaşanan önemli gelişme sonrası popüler çözüm Polygon’un (MATIC) geçmeyi başardı. Optimism cephesindeki benimsenmenin artmasıyla birlikte önemli bir adım daha aşılmış oldu.

ethereum ölçeklendirme

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin önemli bir takipçisi olan DefiLlama’nın verilerine göre Optimism (OP) ağındaki 61 ürün, kilitli toplam değerde (TVL) 2.38 milyar dolar topladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Polygon ağında (MATIC) yer alan 282 protokol 1.83 milyar dolar çekmeyi başardı. Bu rakamlara ödünç alınan para değeri de dahildir.

Tron (TRX) ve Solana (SOL), sırasıyla 5,88 milyar dolar ve 2,29 milyar dolar kilitli Ethereum (ETH) ile uyumluluğa sahip protokollere sahip ve EVM olmayan (Ethereum Sanal Makinesi) sektörün liderleri olmaya devam ediyor.

Ethereum Katman-2 Çözümleri Güçleniyor

Ethereum (ETH) üzerindeki en büyük iki ikinci katman ağı olan Optimism (OP) ve Arbitrum, Ethereum (ETH) işlemlerini bir araya getirmek ve bunları ana ağa yayınlamak için Optimistic Rollups teknolojisini kullanıyor.

Ağustos 2022’de, Ethereum’un Katman-2 ekosistemi nihayet Mayıs’taki Terra (LUNA) dramasının ardından kayıplarını silmeyi başardı. TVL açısından, protokoller çöküş öncesi seviyelere yükseldi.

Ethereum katman çözümleri

DefiLlama, son yedi gün içinde Optimism’in (OP) TVL miktarı açısından %700’lük bir ralli gerçekleştirdiğinin altını çizdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın