Ethereum, “Maksimum Pain” Fiyatına Yaklaşıyor! Bu Fiyata Ulaşırsa Ne Olur?

0

Son kripto para piyasası satışlarından sonra, Ethereum maksimum pain fiyatına oldukça yaklaştı. Buna ek olarak, Ethereum veya Cardano gibi altcoin’ler %20’ye varan geri çekilmelerle karşı karşıya kaldı ve bu da Ethereum’da 3.000 dolar ve Cardano’da 2 dolar gibi önemli değerlerin üzerinden hızlı bir düşüşle sonuçlandı. Detaylar haberimizde.

Opsiyon’lar, mevcut piyasa koşullarını yorumlamanın başka bir yoludur. Spot ticaret işlemlerinde görünen olası destek ve direnç bölgeleri hakkında veri sağlarlar. Ethereum’un basın zamanındaki maksimum pain fiyatı, 2.880 dolar’da yer alıyor. Peki bu maksimum pain fiyatı nedir?

Öncelikle bilmeyenler için opsiyonlar, alıcıya söz konusu varlığı belirli bir tarihte veya daha önce önceden belirlenmiş bir fiyattan alma veya satma hakkı veren türev araçlardır. Alım seçeneği, sahibine satın alma hakkı verirken, satım alıcısı satış hakkını elde eder. Açık faiz ise, kapatılmamış ödenmemiş türev sözleşmelerinin toplam sayısını ifade eder.

Maksimum pain fiyatı, satışlar (put) ve alışlar (call) dahil olmak üzere en yoğun açık opsiyon sözleşmelerine sahip kullanım fiyatıdır. Maksimum pain fiyatının ana noktası, bir varlığın fiyatının ulaşması durumunda sahiplerinin büyük mali kayıplarla karşı karşıya kalmasıdır. Terimin kendisi, opsiyon sözleşmelerinin vade sonuna kadar tutulmasını önermeyen maksimum pain teorisine dayanmaktadır. Bu teori ayrıca, büyük yatırımcının küçük yatırımcı karşısında manipülatif bir manevrada bulunabilme yetisine atıfta bulunur. Teoriye göre, söz konusu varlığın fiyatı, bu maksimum pain fiyatına doğru hareket etme eğilimindedir. Peki maksimum pain fiyatına ulaşırsa ne olabilir?

Her şeyden önce, Ethereum 2.880 dolar’lık kullanım (strike) fiyatına ulaşırsa, opsiyon sahiplerinin çoğu büyük kayıplarla karşı karşıya kalacak. Opsiyon sahipleri için büyük kayıplar, iki farklı piyasa olduğu için spot işlem çiftlerine yansımayacaktır. ETH çiftindeki olumsuz fiyat hareketi mevcut trendin bir parçası olacak.

Genellikle trader’lar, spot veya türev piyasalardaki (vadeli işlemler) pozisyonlarını korumak için opsiyon sözleşmelerini kullanır. Opsiyonların kendileri ile ticaret yapmak, sözleşme fiyatının yüksek volatilitesi nedeniyle son derece risklidir.

Son olarak basın zamanında, Ethereum 0.69’luk bir put/call oranıyla 2.905 dolar seviyesinde işlem görüyor, bu da satmaktan (put) daha fazla açık alma (call) opsiyonu olduğu anlamına geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın