Ethereum Madencilerinin Geleceği Belirsiz! – Problem Büyüyebilir

0
Ethereum Madencilerinin Geleceği Belirsiz! - Problem Büyüyebilir

Ethereum birleştirmesinin ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin net tarih tahmin edilemez hale geldiğinden beri, madenciler operasyonlarını yürütmekte zorlanmaya başladı. Birleştirme ile ortaya çıkacak ‘zorluk bombası’ geçmişte birçok kez ertelenmiş olsa da benzeri etkilerin ortaya çıktığını söylemek mümkün.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz gibi, Yaşanan tüm bu gelişmeler Ethereum madenciliğini zorlaştırdı ve zorlaştırmaya devam ediyor. Zorluk bombası olarak bilinen kod mekanizması, birleştirme sonrasında mevcut işlemlerin zorluğunu periyodik olarak arttırmaya odaklandığı için yeni ekosisteme geçişi hızlandırma amacı taşıyor.

2017’den bu yana, uygulama altı kez ertelendi. Son zamanlarda, bir sonraki zorluk bombası programı Ağustos için belirlenmişti.

Ethereum Madenciliği Daha Az Kâr Ettiriyor

Bu arada, ETH hash oranı Nisan ayından bu yana %10 düştü ve madencilik operatörleri için daha az ödüllendirici hale geldi. CryptoQuant’tan alınan verilere göre, son zamanlarda kârlar düştüğü için Ethereum hash oranı %10’luk bir düşüş yaşadı.

Ethereum

“Düşük gelir, artan işletme maliyetleri ve yaklaşan birleşmeden oluşan üçlü belirsiz karışım, bazı madencilerin madencilik faaliyetlerini durdurmasına neden oldu.”

Fiyatlar tahmin edildiği gibi daha da düşerse, bu fenomen devam edebilir gibi görünüyor. ETH fiyatı, yalnızca üç ay önce 3.500 dolarlık bir fiyat etiketine sahipken son zamanlarda 900 dolar seviyesinin altını gördü.

Ethereum birleştirmesi, ağda en çok beklenen güncelleme olarak ön plana çıkıyor. Birleştirme, mevcut iş kanıtı (PoW) mekanizmasını değiştiren yeni bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasını standart hale getiriyor. Yeni sistem ile madenciler yeni bloklar keşfeder ve ardından bunları blok zincirine entegre eder.

CoinMarketCap’e göre Ethereum, son 24 saatte %5.20 artışla 1.142 dolardan işlem görüyor. Trader’lar daha fazla fiyat düşüşü beklediğinin önemli bir göstergesi olarak, borsalardaki net mevduat 7 günlük ortalamaya göre düşük. Ayrıca, düşük mevduat, daha düşük satış baskısı olarak yorumlanabilir.

Ethereum korku ve açgözlülük endeksi aşırı korku seviyelerinde yer alıyor. Bu, Ethereum fiyatının daha da düşebileceğine dair yaygın bir beklenti olduğu anlamına geliyor olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın