Ethereum Kurucusunun SHIB Yorumu Tepki Topladı

Vitalik Buterin’in yakın tarihli LABITCONF konferansındaki yorumları, SHIB savunucularından tepki topladı, bazıları açıklamalarından dolayı Ethereum kurucu ortağını azarladı.

Shiba Inu topluluğunun önde gelen bir üyesi olan Lucie, diğer SHIB savunucularıyla birlikte, yakın tarihli LABITCONF konferansında Shiba Inu hakkındaki sözleri nedeniyle Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i eleştirdi. Buna karşılık bazı topluluk üyeleri, Ethereum kurucu ortağının zarar verme niyetinde olmadığına ve sözlerinin yalnızca yanlış yorumlandığına inanıyor.

Buterin Arjantin’in Buenos Aires kentinde düzenlenen yakın tarihli Latin Amerika Bitcoin ve Blockchain Konferansı (LABITCONF) 2022’ye katıldı. Konferansta, Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com’un Shiba Inu’daki rezervlerinin %20’sinin Shiba Inu’de olduğu konusunda Buterin’in görüşü alındı.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Crypto.com, rezervlerinin yaklaşık %20’sini meme coin’de tutuyor; bu, 500 milyon+ değerinde 32 trilyon SHIB anlamına geliyor.

Vitalik buterin shiba inu yorumu

Konuyla ilgili gelen bir soruya yanıt olarak Buterin, olay karşısında şaşırdığını belirterek kaşını kaldırarak tepki gösterdi. “Vay! Shiba Inu’da %20. Yani. . . Etkileyici” diye yanıtladı. Buterin, Shiba Inu’nun hala 6 milyar dolara ulaşan piyasa değerine sahip olmasından etkilendiğini vurguladı.

Shiba Inu’da neden birinin 10 milyon doları elinde tuttuğunu anlamadığını belirtti. “Şu anda Shiba Inu’da 10 milyon dolar tutan birinin psikolojisini anlamıyorum” dedi.

Özellikle Buterin’in projeyle olan dostane ilişkisi göz önüne alındığında, SHIB topluluğu tepkilerini ortaya koydu. Shiba Inu’nun anonim kurucusu Ryoshi, varlığın arzının neredeyse %50’sini Buterin’e hediye ettiğini iddia etti. Geçen yıl Mayıs ayında Buterin, portföyündeki SHIB’in %90’ını yaktı ve kalan %10’u hayır kurumlarına bağışladı.

Temmuz ayında Buterin, Shiba Inu ekibine projenin AI Existential Safety Fellowship’in başarılı olmasını sağlamadaki rolü için minnettarlığını dile getirdi. Ayrıca Eylül ayında Shiba topluluğuna Balvi projesini destekledikleri için teşekkür etti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.