Ethereum Kayıplardan Kurtulmak için Hamle Yapmaya Hazır

0
Ethereum Kayıplardan Kurtulmak için Hamle Yapmaya Hazır

Ethereum (ETH) fiyatındaki oynaklık, başta Ethereum olmak üzere altcoin piyasalarında bir belirsizlik yarattı. Tüm bu oynaklığa rağmen analistler ETH fiyatında bir ralli öngörüyor.

Ethereum konsensüs katmanında artık 12 milyon ETH tokeni stake edilmiş durumda. Stake edilen ETH arzındaki bir artış, dolaşımdaki arzı azaltacak bir gelişme. Dolaşımdaki arzda ki bir azalma ise altcoin fiyatı için yükseliş hikayesinin artmasına anlamına geliyor.

Ethereum fiyatındaki oynaklıktan sonra Ethereum kaydettiği kayıpları silmeye çalışıyor. Glassnode’dan alınan verilere göre, döviz net akış hacmi (exchange netflow volume) 6.244 ETH’de yer alıyor. Bu, yatırımcıların yükseliş hissiyatını körüklüyor.

Bir kripto analisti ve trader’ı olan @venturefounder ise ETH net döviz akışı hakkında bir yorum paylaştı:

“ETH net döviz akışı son 1.5 yıldır harika gidiyor. 2.800 ve 3.000 dolarlık dip herkesin sevdiği türden olsa gerek.”

Taraftarlar, yatırımcıların çok beklenen birleşme nedeniyle Ethereum’da yükselişe geçtiğine inanmaya devam ediyor. Konsensüs katmanı mevduat sözleşmesi, son zamanlarda dolaşımdaki ETH arzının %10’undan fazlasını oluşturan 12 milyon ETH token’ı geçti.

Ethereum’daki 34 milyar dolarlık token, şu an dolaşımdaki arzından çekilmiş durumda ve 376.000’den fazla doğrulayıcı, 32 ETH veya daha fazla değerdeki işlemlere katkıda bulundu. Analistler, ETH fiyatının, yükseliş eğilimini doğrulamak için önemli bir seviye olan 55 günlük SMA’nın üstesinden gelebileceğine inanıyor.

Analistlere göre toparlanmaya çalışan boğalar için 3.018 dolar oldukça kritik bir engel olarak görünüyor. ETH fiyatı 2.800 doların altına düşerse, analistler 2.695 dolarlık aşağı yönlü bir hedef belirlediler.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın