Ana Sayfa Koinler Ethereum (ETH) Ethereum İçin Tarihi An: İlk Deflasyonist Gününü Yaşadı!

Ethereum İçin Tarihi An: İlk Deflasyonist Gününü Yaşadı!

0

Ethereum‘un günlük net emisyonu, 3 Eylül’de ilk kez negatif bölgeye kaydı ve önde gelen kripto para birimi için önemli bir dönüm noktası oldu. Bu gelişme, 24 saatlik bir süre içinde madencilerin ürettiğinden yeni coin’lerden daha fazla Ethereum coin’in yakıldığı anlamına geliyor.

Ancak 4 Eylül’de Ethereum arzı bir kez daha arttı, bu da kripto para biriminin bir kez daha enflasyonist hale geldiği anlamına geliyor. Yani varlığın tamamen deflasyonist olduğunu söyleyemeyiz.

Kaynak: carbono

Yakım işleminden kısaca bahsetmek gerekirse bu işlem, coin’lerin kalıcı olarak dolaşımdan çıkarılmasıdır. Ethereum ağında yakım işlemi, London güncellemesiyle birlikte EIP 1559 kapsamında devreye alındı.

Yazının kaleme alındığı sırada, 203.266.90 ETH (şu an yaklaşık 795 milyon dolar) dolaşımdan kalıcı olarak kaldırıldı. Bu gelişme, ağın 100.000 ETH dönüm noktasını geçmesinden yaklaşık iki hafta sonra geldi. Mevcut yanma hızı dakikada 4.56 ETH.

Özetle Ethereum, 5 Ağustos’ta uygulanan ve merakla beklenen London hard fork’unun bir parçası olan EIP-1559 güncellemesi nedeniyle kısa bir süre deflasyonist olmayı başardı.

Büyük kodlama değişikliği nedeniyle, ikinci en büyük kripto para birimi, yeni coin’lerin ihracının uyguladığı enflasyonist baskıyı dengeleyebiliyor. Bunların yanında piyasa, Ethereum’un para politikası değişikliğini görmezden gelmiyor. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.356 dolar’a sadece yüzde 10 kadar uzakta.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın