Ethereum için Beklenen Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar

0
Ethereum için Beklenen Tarih Belli Oldu! İşte Detaylar

Week in Eth News‘in kurucusu Evan Van Ness tarafından paylaşılan bir veriye göre, Ethereum Birleşmesi, çeşitli testnet lansmanlarının takiben 19 Eylül 2022 tarihinde yapılması planlanıyor. Peki bu tarih Ethereum için neden önemli? İşte detaylar.

Van Ness daha önce de Ethereum’un Eylül sonunda merakla beklenen güncellemeyi tamamlayacağını iddia etmişti. Ağdaki güncellemelerin merkezi olmayan yapısı göz önüne alındığında, güncellemenin biraz gecikmeli veya beklenenden ‌daha hızlı tamamlanabileceği konusunda “sorumluluk almayı” reddeden paylaşımlar gündemde sık sık yer almıştı.

Hesapta yayınalanan “yayınlama listesine” göre; 27 ve 28 Temmuz’da Goerli/Prater istemcilerinin gelmesini, Goerli testnet’teki Merge güncellemesinin 11 Ağustos’ta ve Bellatrix güncellemesinin Eylül başında PoW’u kapatarak, 19 Eylül tarihinde Ethereum’u Birleştirme (The Merge) için hazır hale getirmesini bekliyorlar.

Ethereum Birleştirmesi Nedir?

The Merge veya Türkçe adıyla Ethereum Birleştirmesi, Ethereum topluluğu tarafından en çok beklenen ve önemli güncellemelerden birisi olarak kabul ediliyor, çünkü ağın gelişim sürecini değiştirecek ve eski iş kanıtı (PoW) algoritmasını geride bırakarak hisse kanıtına (PoS) tam bir geçiş yapacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yapılacak güncelleme, blockchain’in mevcut yürütme katmanının yeni fikir birliği katmanı olan Beacon Chain ile bağlantısını da temsil ediyor. Ethereum’un güncellenmiş sürümü, yüksek enerji gerektiren madencilik aşamasını ortadan kaldıracak ve stake edilmiş ETH kullanarak ağı güvenli hale getirecek.

Ethereum’u daha çevre dostu hale getirecek olmasının yanı sıra güncelleme, ağın güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için tasarlandı. Hatırlanacağı üzere 2021’de yaşanan boğa koşusu sırasında, Ethereum yüksek yüke maruz kaldığı dönemlerde kullanılamaz hale gelmiş ve birçok konuda eksik olduğunu göstermişti. Yaşanan tüm bu olaylar sonrasında Katman-2 çözümler gündeme gelmeye başlamıştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın