Ethereum Fiyatında Son Durum!

Geçen ay boyunca, ETH fiyatı epey bir büyüme kaydetti. Bir süre 240 dolarlık bir destek seviyesinde işlem gördükten sonra fiyat, nihayet güçlü bir dirençle karşılaşana kadar artış gösterdi. Bu direnci aşmak bir haftadan fazla sürdü ve bugün ETH sonunda onu kırmayı da başardı.

Ethereum Fiyatında Nasıl Yükseldi?

Yaklaşık bir ay önce, Ethereum fiyatı 240 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve zar zor tutunduğu bu desteğin altına düşmemek için mücadele etti. Durum nihayet 22 Temmuz civarında değişmeye başladı, kripto para piyasası genel itibariyle yükselişe geçtiğinde, ETH’de kendini gösterdi.

Sonrasındaki beş gün boyunca, ETH 320 dolarlık bir dirence ulaşana kadar büyümeye devam etti ve bu direnç ilerlemesini yaklaşık beş gün durdurdu. Ancak 30 Temmuz ile birlikte yeni bir yükseliş dalgası geldi ve ETH’nin tekrar yükselmeye başladı.

Bu noktada, yatırımcılar boğa koşusunun işaretlerini fark ettiler ve kripto paraya yükselmesi için ivme veren ETH satın almaya başladılar. Ethereum bir sonraki büyük engeli olan 400 dolara ulaşana kadar yükselmeye devam ettiler. Bu direnç Ethereum’un 2 Ağustos’tan 13 Ağustos’a kadar ilerlemesini engelledi. Bu 11 günlük dönemde, ETH fiyatı çoğunlukla direncin hemen altında kaldı.

ETH fiyatı dün gece 400 dolar direncini kırdı, 432 dolarda zirveye çıktı ve nihayet Ağustos 2018’den beri ulaşamadığı fiyata ulaştı. Bu yüksekliğe ulaştıktan sonra, fiyat küçük bir düzeltme yaşadı ve şu anda 426 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte değeri %10.98 artarken, günlük işlem hacmi 18.5 milyar doları aştı.

Son olarak kripto analiz platformu Skew’e göre, Ethereum (ETH) vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değeri, bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.5 milyar dolara ulaştı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.