Ethereum Fiyat Güncellemesi: İşte Önemli Seviyeler!

Kripto pazarlarında hafta sonu süren sert yolculuk, büyük ölçüde iki haftadan az bir sürede %70 yükselen Ethereum tarafından yönlendirildi.

Ethereum fiyatları Pazar günü 410 dolarlık iki yılın zirvesine ulaştı. Ethereum üç aydır 230 dolar civarında bir menzile bağlı kanalda işlem görüyordu, ancak Temmuz ayının sonunda, iki haftadan daha kısa bir sürede %70 artış gösterdi. Fiyat Ağustos 2018’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Yükselişle, Bitcoin 12 bin dolara dokunduğunda toplam kripto para piyasasının değeri bir yılın en yüksek seviyesi olan 360 ​​milyar dolara çıktı. Ancak, kaldıraçlı pozisyonların büyük ölçüde tasfiye edilmesi fiyatlarda keskin bir düşüş yaşandı. Şu an için 380 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bunun yanında, CoinGecko’nun üç aylık raporuna göre, Ethereum pazar hakimiyeti Nisan ve Haziran ayları arasında yüzde 1.6 artarken, Bitcoin’in hakimiyeti yüzde 0.5’den daha az arttı. XRP, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi diğer altcoinlerin hepsi pazar payını düşürdü.

Söylemeye gerek yok, yatırımcı güveni çok yüksek ve Ethereum’da aşırı alım yaşandı. Yükseliş durur, yana doğru ticaret başlarsa, hoşnutsuz yatırımcılar varlıklarını boşaltırlar ve sonrasında bir düşüş meydana gelebilir.

Aşağı baktığımızda, Ethereum’un ’in ana desteği 220 dolardı, çünkü 250 ila 350 dolar arasında, fiyat hiçbir yerde konsolidasyona uğramadan yükseldi. Bu nedenle, bir şok düşüşü olursa, dikkat edilecek aralık 222 dolar ile 286 dolar arasında olacaktır.

Yükseliş durumunda ise 400 dolar güçlü bir direnç oluşturuyor. Bu psikolojik bariyer Bollinger Bandının üst çizgisi tarafından desteklenmektedir. Bir kez kırıldığında, 415 dolarlık en yüksek seviyeye odaklanacaktır. Bu alanın üstündeki sürdürülebilir bir hareket ETH’yi keşfedilmemiş yeni bir bölgeye götürebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.