Ethereum Fiyatında Sert Düşüş!

Neredeyse durdurulamaz bir ralliden sonra, Bitcoin ve Ethereum sadece bir saat önce aşırı bir düzeltme ile karşılaştılar. Bir yılda ilk kez 12.000 doların üzerine çıktıktan sonra, BTC beş dakika içinde yaklaşık 1.500 dolar düşerken, bazı raporlara göre Ethereum %26 oranında düştü.

Bu aşırı hareket pazarın tarihinin en hızlı düşüşlerinden biri oldu. Bir uzmana göre, bu beş dakikalık sürede 1 milyar dolarlık Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem pozisyonları tasfiye edildi.

Analistler hala Bitcoin ve Ethereum’un fiyatındaki aşırı volatiliteyi anlamaya çalışıyorlar. ETH, özellikle, belirli platformlarda 303 dolara düştüğü, yani bir saat içinde yaklaşık 112 dolar değer kaybettiği için daha çok dikkat çekti.

Ethereum Fiyatını Ne Bekliyor?

Her nasılsa, birçok analist, varlığın yaşadığı dikey düşüşe rağmen Ethereum hakkında iyimser kalıyor.

Bir analist, Bitcoin’in 10.500 doların altına düşmediği ve Ethereum’un 360 dolar direncine sahip olduğu için, her ikisinin de teknik bir yükseliş trendinde kaldığını söyledi. 360 dolar, Ethereum’un 2019 rallisinde en üst sırada yer aldığı seviyeydi. İki kripto para birimi, boğaların kontrolu altında kaldığını doğrulamak için ilgili destek seviyelerinin üzerinde kapanış yapmalıdır.

Temeller tartışmasız Ethereum’un lehine yığılmış durumda. DeFiPulse’e göre, merkezi olmayan finans uygulamalarında kilitlenen tokenlerin değeri ilk kez 4 milyar doları aştı. Bu metrik, yılın başından bu yana yaklaşık %600 oranında arttı. Analistler DeFi’nin benimsenmesiyle, ETH ve Ethereum tabanlı token’lara olan talebin artırmasını ve bu varlıkların fiyatlarının zaman içinde daha yüksek olmasını bekliyor.

Son olarak Ethereum aşırı düşüşün biraz üstesinden geldi. Düzeltmeden önce 410 dolar seviyesini aşmış olsa da şu an yaklaşık 377 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.