Ethereum Fiyatında Satış Baskısı Artabilir – İşte Nedenleri

0
Ethereum Fiyatında Satış Baskısı Artabilir - İşte Nedenleri

Ethereum, trendindeki kritik bir engelin üstesinden gelememesinin ardından önemli kayıplara hazır görünüyor. Piyasanın “Merge” beklentisine rağmen, 1.700 dolarlık destek seviyesini koruyamazsa satış baskısı devam edebilir.

Ethereum Düşüş Trendini Sürdürüyor

ETH, kripto para piyasasında işlem hacimleri düşerken zayıflıyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, 2.150 dolarlık direnç seviyesinde bir reddedilme yaşadıktan sonra düşüş trendini sürdürmeye hazır görünüyor. Ethereum başarılı bir şekilde 1.700 doları destek olarak korusa da, önemli bir ilerleme sağlamak için yeterli güç göstermedi. Mevcut piyasa koşulları, yatırımcıları yeni dip seviyelerin oluşacağı beklentisiyle pozisyonlarından çıkmaya teşvik edebilir.

Ethereum’un uzun zamandır beklenen “Merge to Proof-of-Stake”i bu yıl tamamlaması bekleniyor, bu da yükseliş katalizörü görevi görebilir, ancak lansman tarihine muhtemelen aylar var. Ethereum yakın zamanda Merge test ağlarını tamamladı ve daha sonra Ropsten test ağında bir deneme çalışması oluşturacak. Görünürde nihai bir lansman tarihi olmaması ve kripto pazarındaki duyarlılığın hala yüksek olduğu göz önüne alınırsa, Ethereum kısa vadede büyük bir düzeltme ile karşı karşıya kalabilir.

Ethereum fiyatının oluşturduğu (aşağıdaki grafik) teknik modelin simetrik bir üçgen olduğu düşünüldüğünde, son reddetmeyi satış baskısında bir artış izleyebilir. Bu teknik formasyon, 9 Mayıs’ta 2.500 dolarlık destek seviyesinin kırılmasının ardından Ethereum’un %64 düşüş trendine girebileceğini gösteriyor.

1.700 doların altına yakın bir günlük mum, karamsar görünümü daha da doğrulayabilir ve bu da 900 dolar seviyesine dik bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money modeli, düşüş tezini destekler nitelikte. 2.130 ila 2.400 dolar arasında 26.33 milyon Ethereum satın aldıktan sonra 2.24 milyondan fazla adresin yatırımlarında zararda olduğunu gösteriyor. Bu adresler, başka bir düşüş durumunda daha fazla zarara uğramamak için varlıklarını satarak aşağı yönlü baskıya neden olabilir. Bu durumda, işlem geçmişi, en kritik destek seviyesinin 400 ila 1.330 dolar arasında olduğunu ve 13.26 milyon adresin 13.1 milyondan fazla Ethereum’u elinde tuttuğunu ortaya koyuyor.

Direnç duvarının 2.130 ila 2.400 dolar arasındaki önemi göz önüne alındığında, Ethereum muhtemelen bu alanı düşüşü geçersiz kılma şansı için desteğe çevirmek zorunda kalacak.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın