Ethereum Fiyatı Neden Arttı? Analistler Artışla İlgili Ne Düşünüyor?

Ethereum fiyatları, yolundaki tüm direnç seviyelerini tek tek kırdı ve hafta sonu boyunca bazı önemli hareketlere imza attı. Bugün Ethereum fiyatı, 2017’den bu yana ilk kez 1.100 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıktı.

Beacon Chain’in piyasaya sürülmesiyle Ethereum ağının güncellemesi, ETH topluluğundan büyük destek ve kurumsal talep, son fiyat rallisinde önemli bir rol oynadı. Özellik ağ güncellemesinin fiyat artışında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü uzun zamandır bekleniyordu ve konuyla ilgili gelişmeler yatırımcıları harekete geçirdi. 1.150 dolar’a ulaştıktan sonra, fiyat bir düşüş gördü, ancak önemli talep nedeniyle 1.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

Teknik analiz açısından, şüphesiz, Etherum’un aşırı satın alındığı ve ciddi bir düzeltme yaklaşmakta olduğunu görüyoruz. Fiyat, daha yüksek volatilite gösteren Bollinger bandının üst seviyesini aştı ve RSI aşırı alım bölgesinde işlem görüyor. Bir düzeltme gerçekleştiğinde, fiyatın 935’teki desteği yeniden ziyaret etmesi ve bu fiyat seviyesinin kırılmasının, bir sonraki 704 desteğine giden kapıyı açması gibi güçlü bir olasılık var.
Dirence gelince,kaşımıza tüm zamanların en yüksek seviyesi çıkıyor ve bu fiyat seviyesinin üzerine bir hareket ile ETH 1.500 dolar fiyat seviyesine doğru ilerlemeye devam edebilir.

Tüm bu bilgilerin yanında, yatırımcıların kafasında bazı sorular var. Bir kısmı fırsatı kaçırıp kaçırmadığını, bir kısmı ise kar elde etmek için doğru zaman olup olmadığını merak ediyor. İlk olarak böylesine hızlı ve parabolik yükselişlerde geri çekilmenin hem sağlıklı hem de beklenen bir durum olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bunun yanında sorularınıza yanıt bulmanız adına birkaç piyasa uzmanının düşüncelerini sizler için derledik.

Analistler Ne Düşünüyor?

Popüler yerli analistlerden Selcoin (@Selcoin) bir kaç saat önce yaptığı paylaşımında ETH’nin yükselişine dikkat çekti. Değerlendirmesinin devamında altcoin piyasasına dair düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Ethereum 1000 dolar oldu. ada,xlm ve neo ne varsa çok güzel kazandırdı. Bu saatte tweet atmamdan belli olsa gerek. Hangi coin’i tutuyorsan hepsi için yükseliş vaadi olduğunu belirtiyorum. Altmarkete para akmaya devam ediyor. Pozisyonları korumaya devam ediyorum şahsen.”

Bağımsız piyasa analisti Josh Rager’a göre, ETH’nin direnç olarak 1.250-1.350 dolar alanına doğru koştuğunu gördüğünü söyledi. Bunun yanında, söz konusu aralığın üzerinde açık bir kırılma hareketi, paritenin Ocak 2018’in en yüksek seviyesi olan 1.419.96 dolar’ı test etmesini sağlayabilir.

Yine Twitter kripto topluluğu tarafından bilinen trader Stratrade (@stratrade_) Ehereum fiyatıyla ilgili bir endişesini dile getirdi ve ETH’nin değerinin piyasa fiyatına göre düşük olduğuna dikkat çekti:

“Fomo üst seviyede iken her zaman içime kurt düşer ama Ethereum’un bence değerine göre fiyatı bu seviyelere göre düşük “bence”. Değer kişiden kişiye değişir fiyatı piyasa belirler .”

Twitter üzerinden kripto yorumlarını paylaşan bitcoinmaster (@stevedabitcoin), “peki şimdi ne olacak” düşüncesinden hareketle  Ethereum’un bundan sonraki süreciyle ilgili olarak şu yorumu yaptı:

“Birincisi; stop loss’ları 1055 dolar’a çekelim gönül rahatlığıyla. Yani en düşük kâr seviyemiz 1055 dolar olsun, o cepte. Şimdi FOMO‘lar da girince son bir pump yapar. Ama mutlaka teknik düzeltme gelecek, unutmayın. Teknik > Temenni”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.