Ethereum Fiyat Tahmini: ETH Fiyatında %20’lik Bir Artış Yaşanabilir

0

Ethereum fiyatı, son günlerde yeni bir ATH belirleyerek kayda değer bir yükseliş yaşadı. Bunun yanında ETH, 2.507,60 dolar olarak belirlenmiş bir sonraki hedefi ile kısa vadede pozitif bir görünüm oluşturuyor. Peki bu hedef nasıl belirlendi? Detaylar haberimizde.

Dün ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.195 dolar’a ulaştı. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin önceki yüksek seviyesi olan 2.041,42 doları kırması bir haftadan kısa bir sürede gerçekleşti.

IntoTheBlock In/Out of the Money Around Price (IOMAP) göstergesi, yeni yüksek seviyelerin yakınlığından dolayı yukarı yönde hiçbir direnç göstermiyor. Bunun yanında, 371.4 bin adresin 12 milyonun üzerinde ETH satın aldığı 2.044.61 ila 2.074.48 dolar arasındaki sağlam desteğe güvenilebilir.

Aşağıdaki fiyat grafiği ise, simetrik üçgen modeli oluşturan ETH’nin, mevcut fiyattan neredeyse %20’lik bir artışa denk gelen 2.507 dolar hedefine doğru ilerlediğini gösteriyor. 2018 ayı piyasasının %161.8’lik uzatma seviyesi 2.248 dolarda ve Şubat düzeltmesinin 138.2 uzatma seviyesi 2.327 dolarda bir miktar dirençle karşılaşılabileceğini gösteriyor. Şubat düzeltmesinin 2.504 dolarlık %161.8 uzatma seviyesi ise, ölçülen hareket hedefi olan 2.507 dolar ile aynı hizaya geliyor ve bu da onu daha önemli bir seviye haline getiriyor.

Son olarak yeni zirvelere ulaşmayı engelleyebilecek bir durum olarak yüksek hacmin yokluğu karşımıza çıkıyor. Geçen hafta ve bu hafta, hacim rakamları ortalamanın altında ve ETH’nin mevcut görünüm hedefine ulaşmasında bir engel olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın