Ethereum Fiyat Tahmini: 2000 Dolara Nihayet Ulaşılabilecek mi?

Kripto para piyasası 2022 yılında oldukça çalkantılı bir dönem geçirdi. Ethereum (ETH) da bu çalkantıdan nasibini alırken, 2023’te işler birden bire değişti.

Piyasadaki güçlü dalgalanmalar, keskin düşüşler ve süregelen belirsizliklerin yaşandığı bir dönemin ardından, kripto para fiyatları güçlü bir toparlanma göstererek yatırımcılara çok ihtiyaç duydukları rahatlama hissini verdi.

Analist Michaël van de Poppe, Ethereum için işlerin daha da iyi olabileceğini düşünenlerden. Uzman, 24 Mayıs’ta attığı bir tweet’te, ETH’nin önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıktığını ve bu alanı savunmak muhtemelen 2.000 dolara doğru bir başka büyük sıçramaya yol açacağını belirtti.

Ethereum 1,825 dolarlık kritik bölgenin üzerine çıktı. Bu seviye korunduğu ve alıcılar devreye girdiği sürece, 2.000 dolara doğru bir ralli bekliyorum.

ETH bu yılın başlarında 2.000 dolar sınırını çoktan aşmış ve uzun zamandır beklenen ‘Shapella’ güncellemesinin de etkisiyle Nisan ayında 2.130 dolara kadar yükselmişti. Aynı dönemde Bitcoin (BTC) Haziran 2022’den bu yana ilk kez 30.000 dolarlık psikolojik seviyesini aştı.

Büyük ağ güncellemesi, iki yıllık bir kilitlenme süresinin ardından staking ile para çekme işlemlerine olanak sağladı. Shapella, ETH yatırımcılarına taze likidite getirdiği için yatırımcıların Ethereum konusundaki iyimserliğini artırdı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.