Ethereum (ETH) Transferi Yapan Kullanıcı Sayıları Arttı

2020 yılının birinci ve ikinci çeyreklerinde hem Ethereum (ETH) hem de Ethereum tabanlı ürünlerin kullanımında artışı gözlemlendi. Glassnode CTO kurucu ortağı ve analiz ekibinden olan Rafael Schultze-Kraft, araştırmalarının sonuçlarını Twitter hesabında yayınladı.

Araştırma sonucuna göre farklı kategorilerde transfer işlemi yapan kullanıcıların, her bir kategori için minimum %98 artış olduğu görüldü. Beş kategoriden oluşan araştırmada 50 ve daha fazla transfer işlemi yapan kullanıcılarda %98 oranında artış görüldü. En çok artış işe 3+ transfer işlemi yapan kullanıcılarda %159 oranında gerçekleşti. Twitter’daki paylaşımın ardından yorumcular, başarının kaynağının DeFi protokolünü iyi yönetmeleri sonucunda geldiğini düşünüyor.

Geçtiğimiz aylarda U.Today, Ethereum konusunda dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamalarında 2020 yılının ikinci çeyreği için en gözde kripto para biriminin Ethereum olacağını öngörmüşlerdi. Araştırmalar da öngörülerin gerçekleşebileceğini destekler nitelikte olarak yorumlandı. Ayrıca kripto para analisti Michael van de Poppe, Temmuz ayında Ethereum psikolojik seviyesi 300 doları görebileceğini düşünüyor.

Ethereum’un bu beklentileri karşılaması birçok kullanıcısı için çok uzak bir hedef gibi görünmüyor. Birçok alanda etkisini gösteren Ethereum, OMG Network ile de yakın zamanda ses getirmişti ve dikkatleri üzerine çekmişti. 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen ve ana mekanizmaları hazırlanan Ethereum 2.0, bu beklentilerin katlanarak artmasına sebep oluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.