Ethereum (ETH) İşlem Ücretleri %77 Arttı ve Yeni Zirve Görüldü!

0

Piyasa değeri en yüksek ikinci para birimi olan Ethereum (ETH), her bir ETH birimi için spot fiyatının 2.000 doları aştığı Cuma günü, tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndü. Değerinde gerçekleşen yüzde 31’lik artışa, işlem maliyetlerinde gerçekleşen yüzde 77’lik bir artış da eşlik etti.

Ethereum geçtiğimiz dokuz günün sekizinde olumlu gelişmeler kaydetti. Kripto paranın fiyatı, 26 Mart’ta 1.530 dolarlık son zamanların en düşük seviyesinden, yayın saatinde yeni zirve 2.059 dolara yükseldi.

Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde blokchain’in kullanım maliyeti; ETH’nin fiyatındaki yüzde 31 artışa paralel olarak, yüzde 77 arttı. Bu durumla da Ethereum’un kaygı verici işlem maliyetinin hayaleti kendini bir kez daha hissettirdi.

Bitinfocharts.com’un verilerine göre, Ethereum’un işlem maliyeti 12.96 dolardan 22.97 dolara yükseldi. Ama ortalama işlem maliyeti, başka işlemlerden de etkilendiği için hatalı bir resim ortaya koyar. Bu durumda Medyan işlem maaliyeti daha net bir göstergedir. Medyan işlem maliyeti de, geçen hafta 6.66 dolardan 12.74 dolara çıkarak yüzde 91 artmıştır.

Çevrim içi dolar bağış dünyasındaki bazı insanlar bu konuda aynı fikirde değil. Ortalama işlem maliyetinin 8.50 dolar olduğu Bitcoin ve Ethereum gibi popüler blockchain’lerde ortaya çıkan bu tür maliyetlerin amaca uygun olmadığını düşünüyorlar.

Bunu akılda tutan geliştiriciler, blockchain’de ücretlerin nasıl hesaplanacağını gözden geçirecek bir Ethereum iyileştirme projesi olan EIP-1559’u öne sürdüler. Güncelleme, bu Temmuz ayında uygulandığı zaman maliyetler algoritmik olarak ayarlanacak. Bu güncelleme Ethereum’un ekonomisine deflasyonist bir bakış açısı getirecek. Ağ, ücretlerinin bir kısmı her işlemden sonra yok olacak şekilde ayarlanacak.

Uzun vadede, Ethereum’un mevcut PoW sistemini tamamen terk etmesi ve bir PoS fikir birliği algoritmasına geçmesi planlanıyor. Yeni fikir birliği algoritması Ethereum’un Eth2 güncellemesinin bir parçası olarak uygulanacak.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın