Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: ETH, Fiyatını 2500 Doların Üzerinde Tutabilecek mi?

0
Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: ETH, Fiyatını 2500 Doların Üzerinde Tutabilecek mi?

Altcoin lideri Ethereum (ETH), 2.300 dolar civarında erken toparlanma belirtileri gösterdikten sonra Pazar günü kripto pazarındaki genel düşüşten kaçınmaya çalışarak yükseldi. Hareket kısa vadeli yatırımcıları rahatlatacak olsa da, ETH büyük yatırımcıların talep bölgesinin altında işlem gördü ve daha sağlam bir destek bulunana kadar her türlü toparlanma büyük olasılıkla çok uzun sürmeyecek.

Haber hazırlanırken, Ethereum fiyatı son 24 saatte %3 artışla 2.500 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum Grafiği, Saatlik Zaman Dilimi

ETH alıcıları %23.6 seviyesinde (2300 dolar) bir toparlanma için güç toparlarken, Ethereum fiyatı 2.500 doların üzerinde hareket etmeye çalıştı. Bu hareket, eTH 3.275 dolardan, 2.300 dolara yaklaşık %30’luk bir düşüş kaydettikten sonra boğaların rahat bir nefes almasına yardımcı oldu.

Buna karşın, ETH herhangi bir yükseliş güvencesinden hala uzak durumda görünüyor. Saatlik 50-SMA (sarı) ve 2.600 dolar hala bir direnç oluşturuyor ve bu seviyeyi aşmak biraz zor olacak gibi görünüyor.

Aslında, saatlik ‘Bollinger Bantlarına’ göre, ETH, bantların üst ucunda işlem yaptıktan sonra maksimum yükselişine ulaşmıştı. Gruplar daraldığından, düşük piyasa oynaklığı 2.500-2.300 dolar arasında bir birikim aşamasına yol açabilir ve bunun ardından satıcılar bu savaşı büyük ihtimalle kazanır.

Başka bir düşüş olması durumunda, kısa vadeli destek seviyeleri 2.300 dolar ve 2.180 dolar seviyelerinde bulunurken, daha derin bir satış durumunda 1.730 dolarlık seviye geçerli olacaktır.

Göstergeler

Kısa vadeli kazançlar, doğrudan 30’un altında işlem gören saatlik RSI’ya bağlanabilir. Tarihsel olarak, ETH, yatırımcılar alım/satım fırsatlarını aradıkça RSI’da aşırı uçlarda alım satım yaptıktan sonra bir toparlanma gözlemliyor. RSI 55’in üzerine çıktığında, endeksin tersine dönmeden önce aşırı alım bölgesine kadar uzanması için hala iyi bir şans var.

Pazar momentumunu ölçen ‘Muhteşem Osilatör’, bir dizi yeşil çubuk tarafından takip edilen üç yüksek düşük yanıp söndükten sonra alıcıları tercih etti. Yarım çizginin üzerindeki bir hareket, yeni satın alma siparişleri yoluyla daha kısa vadeli kazanımları bile davet edebilir.

Sonuç Olarak

ETH’nin yakın vadesi iyileşirken, saatlik 50 SMA (sarı) ve 3.600 dolarlık direncin uzun bir toparlanma girişimini durdurması bekleniyordu. 2.500-2.300 dolar arasında hafif bir birikim aşaması sona erdiğinde, ETH daha güvenilir bir destek bulunana kadar güneye doğru ilerleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın