Şubat 13, 2022

Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: ETH Ayıları %15’lik Düşüş İçin Var Gücüyle Hareket Ediyor!

Kritik bir destek hattının altına gerileyen Ethereum (ETH), bu gerilemenin ardından yöneten teknik modelin alt sınırı 2944 dolardan sonra düşmeye devam edebilir. Hakim model, 2472 dolara doğru %15’lik bir düşüş hedefi göstermiş gibi görünüyor.

Ethereum fiyatı, “yükselen kama modelinin” alt sınırının altına düştü ve hedefi radarda 2472 dolarlık bir karamser hedefe geriletti. Ethereum fiyatı için ilk destek hattı, 2855 dolar ile %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde yer alıyor.

50 on iki saatlik Basit Hareketli Ortalama’da (SMA) 2772 dolarda, ardından %50 geri çekilme seviyesinde 2722 dolarda ek destek seviyeleri ortaya çıkabilir.

Satış baskısı artmaya devam ederse, Ethereum fiyatı Momentum Ters Çevirme Göstergesi (MRI) tarafından verilen destek hattına yani 2672 dolara düşebilir.

Düşüş hissiyatındaki bir artış, Ethereum fiyatını %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesine 2589 dolara düşürebilir ve bu, ETH 2472 dolardaki düşüş hedefine ulaşmadan önce son destek hattı görevi görür.

Bununla birlikte, satın alma baskısı artarsa, ETH fiyatı, 21 on iki saatlik SMA ve %23.6 Fibonacci düzeltme seviyesinin çakıştığı bir sonraki 3020 doları hedefleyebilir. Satın alma siparişlerindeki ek bir artış, Ethereum fiyatını 100 on iki saatlik SMA’ya, ardından 3134 dolara, ardından MRI’nın direnç çizgisine 3357 dolara kadar çıkarabilir.

Genel hissiyat yükselişe geçerse, daha büyük beklentiler 200 on iki saatlik SMA’yı 3698 dolardan hedefleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.