Ethereum (ETH), Destek Seviyesinin Altına Gerilemeye Devam Ediyor

0
Ethereum (ETH), Destek Seviyesinin Altına Gerilemeye Devam Ediyor

Ethereum (ETH) fiyatı 3200 dolarlık destek seviyesinde sert bir darbe aldı. Fiyat grafiğinde güç göstermeye devam eden ayılar, Ethereum fiyatını daha da fazla düşürmeyi hedefliyor.

Ethereum Desteği Kaybetti

Ethereum fiyatı bu haber hazırlanırken 3040 dolardan işlem görüyordu ve 4 saatlik grafikte önemli bir seviyeyi test ediyordu. Geçtiğimiz Perşembe günü, FXStreet analistleri, ETH fiyatının birden fazla satış sinyali göndermesi nedeniyle bir düşüş görülebileceği konusunda paylaşım yapmışlardı. Düşüş tahminleri aynı zamanda 2987 dolar ile 2930 dolarlık genişletilmiş hedeflerin de başarısız olmasıyla sonuçlanabileceğini içeriyordu.

Ethereum fiyatı üstte belirtilen düşüş tahminlerini önümüzdeki birkaç gün içerisinde tamamen doğrulayabilir. Hacim profili, ayılardan güçlü bir güven sinyali vermeye devam ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise 3040 dolarlık Ethereum fiyatının aşırı satım bölgesinde yer aldığını gösteriyor. Bu nedenle ETH yatırımcılarının ilgisinin azaldığı görülebiliyor. Özetlemek gerekirse şu anda piyasada yükselişi destekleyecek bir hareket görülmüyor.

Bir Fibonacci projeksiyon aracı, Ethereum fiyatının 2900 dolara ve muhtemelen 2670 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

ethereum grafik

Mevcut düşüş fiyatı tahmininin geçersiz kılınması için 3300 doların aşılması gerekiyor. ETH fiyatı hiçbir koşulda önceki konsolidasyon modelini tam olarak takip etmemelidir.

Bu senaryo gerçekleşirse, düşüş trendi geçersiz olur ve boğalar 3400 dolar ile 3580 dolar arasında kolayca rekabet edebilir ve bu da mevcut ETH fiyatından %18’e varan bir artışla sonuçlanabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın