Ethereum (ETH) Büyük Çöküş Sonrası Yaralarını Sarmaya Başladı

0

Ethereum (ETH) fiyatı, kripto para piyasalarındaki diğer varlıklar gibi Cuma günü geç saatlerde, Cumartesi sabahına doğru büyük çöküşten nasibini aldı ve büyük bir ani düşüş yaşadı. Fiyat yaklaşık olarak %17 civarında değer kaybetti. Cumartesi günü ilerleyen saatlerde ise Ethereum’daki alış baskısı, %17’lik değer kaybını çok hızlı bir şekilde kapatmayı başardı.

Cumartesi günkü Ethereum fiyat performansı muhteşemdi. Altcoin pazarının çoğunun yüzde on beş ila yirmi düştüğü göz önüne alındığında, Ethereum’un günlük sadece yüzde 4’lük kapanışı, hala ne kadar güçlü olduğunun en önemli kanıtı.

Ethereum fiyatını yüksek tutan iki ana destek seviyesi, 3.700 dolar seviyesinde Senkou Span B ile 2021 Hacim Profilindeki üçüncü en yüksek hacim düğümünün bulunduğu 3.410 dolarlık seviye oldu. Kısa vadede oldukça yukarı yönlü olsa da, kararsızlık devam ediyor ve aşağı yönlü riskler devam ediyor.

Büyük toparlanmaya rağmen, Ethereum fiyatı kararsızlık, volatilite ve git-gellerle dolu bir alan olan günlük “bulutun” içinde kalıyor. Bulut, ticaret hesaplarının öleceği yeri temsil ediyor. Etheruem’in tam gelişmiş bir boğa piyasasına dönüşmesi için 4.650 dolarlık bir fiyat seviyesinde veya üzerinde bir günlük kapanışa ihtiyacı var.

Ethereum fiyatı, özellikle mumların altında ve açık alanda “Chikou Span” ile burada daha fazla düşüş eğilimi gösteriyor. Düşüş görünümüne ek olarak, Göreceli Güç Endeksi’ndeki ayı bayrağı kırılması olduğunu da belirtmek isteriz. Bununla birlikte, Göreceli Güç Endeksi’ndeki 40’taki son aşırı satım seviyesi bir miktar destek sağlayabilir.

Ayıların, Ethereum (ETH) fiyatını “ayı piyasasına” dönüştürmek için ulaşması gereken eşik, boğa piyasasına dönüştürmekten çok daha yönetilebilir bir fiyat aralığıdır. Örneğin, Ethereum’un boğa piyasasına dönüşmesi için 4.000 doların üzerinde %15’lik bir harekete ihtiyacı varken, açığa satış yapanların Ethereum’u ayı piyasasına dönüştürmek için yalnızca 4.000 doların altında %7’lik bir harekete ihtiyacı var.

3.700 dolar veya altındaki herhangi bir günlük kapanış, Ethereum’u “bulutun altında” ve ayı piyasası bölgesinde konumlandıracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın