Ethereum (ETH) 600 Dolar’lık Başka Bir Saldırıya Hazırlanıyor

Ethereum, azalan bir direnç çizgisinden çıktı. İkinci sıradaki kripto para birimi 650 dolar ve 830 dolar’da uzun vadeli dirençle karşı karşıya.

Ethereum (ETH) fiyatı hem uzun hem de kısa vadede önemli bir direnç alanına yaklaşıyor. Ethereum’un bu dirence ulaşması bekleniyor ancak, 600 doların üzerinde tutmada başarılı olup olmayacağını henüz belirlemek mümkün değil.

Ethereum’un Uzun Vadeli Seviyeleri

ETH fiyatı Mart ayının başından beri artıyor. Ancak, teknik göstergeler belirsiz sinyaller verir. RSI düşüş eğilimi yaratırken, MACD hala artıyor. Stokastik osilatör düşüş eğilimi göstermeye yakın ancak henüz bunu yapmadı. Bu da kararsızlığı daha çok artırıyor.

Kripto para tüccarı @CryptoNTez, kripto parayı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarabilecek neredeyse parabolik bir yukarı doğru hareket gösteren ETH grafiğini özetledi.

Bu senaryo doğru olsa bile, çözülmesi gereken çok sayıda direnç var ve teknik göstergeler bunu desteklemiyor.

Gelecek Hareketi

Grafiklere baktığımızda, 26 Kasım’da uzun bir düşük fitil şeklinde bir kez doğrulanan 480 dolar’lık ilk destek alanını görüyoruz. O zamandan beri, ETH yukarı doğru hareket ediyor.

Teknik göstergeler çelişkili işaretlerle ilerliyor. RSI, önemli ölçüde gizli bir yükseliş sapması yarattı ve 50’nin üzerinde. Ancak, hem MACD hem de Stokastik osilatör düşüyor ve düşüş eğilimi gösterdi.

ETH / BTC

ETH / BTC çiftine baktığımızda, 18 Kasım’da önemli bir yukarı doğru hareket başlattığını görüyoruz. Bununla birlikte, birkaç gün sonra en yüksek seviyeye ulaştı. Ancak, ETH o zamandan beri düşüyor ve şu anda 0.0297 BTC destek alanının hemen üzerinde işlem görüyor. Teknik göstergeler, trend için net bir yön vermiyor ama hafif düşüş eğilimi gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat hareketi bunun desteğe dönüşen bir direnç olduğunu gösterdiği için, ETH’nin günlük kapama seviyesi olan 0.0297 BTC’nin altına düşmediği sürece artması bekleniyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.