Ethereum (ETH), 4000 Doları Test Edebilecek mi?

0
Ethereum (ETH), 4000 Doları Test Edebilecek mi?

Ethereum fiyatı 14 Mart tarihinden bu yana büyük bir yükselişte ancak son iki haftadır grafikte sıkışıp kaldı. Kritik seviyelere doğru gitmeden önce Ethereum için başka bir geri çekilme yaşanacak gibi görünüyor.

Ethereum Fiyatının Boğalar için Savaşması Gerekiyor

Ethereum fiyat hareketi 3 Nisan tarihinde 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerine 3490 dolardan yükseldi ancak bu yükseliş hareketi çok uzun sürmedi. Sonuç olarak, ETH, yüksek hacimli node (düğüm) olarak adlandırılan acil destek seviyesine 3136 dolardan düşerken, %11 değer kaybetti.

Bu seviyenin yeniden test edilmesi, ETH fiyatı için bir yükselişin tetiklenmesi için çok önemli olacak ancak bazı durumlarda, günlük talep bölgesini etiketlemek için 2820 dolardan 2966 dolara kadar uzanan başka bir geri çekilme yaşanabilir. Böyle bir hareket, alıcıların ETH’yi düşük fiyattan almalarına ve yeni bir ralliyi tetiklemelerine olanak sağlayabilir.

Böyle bir senaryoda, 2022 hacim profilinin düşük hacimli düğümü 3703 dolarlık seviyeyle sonraki hedef olacaktır. Bu seviyeye doğru bir hareket %25 yükselişi temsil edebilir ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın 3491 dolardaki varlığı nedeniyle yükseliş bir yavaşlama veya durma noktasına gelebilir. Burada bir “yerel tepe” oluşma ihtimali yüksek olsa da yatırımcılar 4000 dolarlık seviyeye bir hareket beklemelidir.

ethereum

Ethereum (ETH) fiyat hareketi iyimser görünse de, ETH günlük bir zaman diliminde 2820 dolarlık destek seviyesinin altına düşerse yükseliş görünümü geçersiz olacaktır. Böyle bir senaryo, bir sonraki hamlenin netleşmesine kadar 2000 dolarlık seviyeye doğru geri çekilmeyle sonuçlanabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın