Ethereum Endüstrinin Lideri Olmak İstiyor! -İşte Yol Haritası

Etherum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Etherum Topluluk Konferansı’nda Ethereum ekosistem geliştirmesinin bir sonraki aşamasını duyurdu. Uzun zamandır beklenen birleşmenin Ethereum’ın büyüme planın sadece %55’ini tamamlayacağını açıklayan Buterin, 4 aşama daha yayınladı.

Surge, Verge, Purge ve Splurge ifadeleri, Ethereum’un saniyede yaklaşık 100 bin işlem yapılmasına izin verecek.

The Merge’den Sonraki Planlar

Vitalik Buterin’in iddialı yol haritası, Ethereum için daha yüksek ölçeklenebilirlik, hız ve ademi merkeziyetçilik anlamına gelebilir. Uzun zamandır beklenen The Merge, Ethereum’un fikir birliği mekanizmasını Proof-Of-Work’ten (iş kanıtı) Proof-Of-Stake’e (hisse kanıtı) değiştiriyor. Bu hareket, ETH’nin enerji tüketimini %99’un üzerinde azaltacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere The Surge, hızı ve ölçeklenebilirliği büyük ölçüde artıran bir çözüm olan shardin’i platforma sunacak. Verge, depolamayı ve ölçeklenebilirliği iyileştirecek daha küçük Merkle köklerine güncellenecek. The Purge, doğrulayacıların daha fazla veri depolamasını ve şüpheli borçların azalmasını kolaylaştırıyor ve son olarak, Splurge süreci düzene sokacağını ve yol haritasının başarısını garanti ediyor.

Blokchain’lerle ile ilgili endişelerden biri, kuantum bilgisayaraların güvenlik ihlallerine neden olma yeteneği ile ilgiliydi. Ethereum, platformunu uzun vadede kuantum saldılarına karşı dayanıklı hâle getirmeyi planlıyor.

Yakın zamanlarda, Polygon, ETH’yi sıfır bilgi toplamalarıyla (ZK) desteklemek için zkEVM lansmanıyla ilgili planını da duyurmuştu. Vitalik, bu tür toplamaları daha ucuz hâle getirmek için daha fazla işlem alanı sunmayı düşünebileceğini duyurdu.

Ethereum, Endüstri Lideri Olarak Bitcoin’in Yerini Alabilir

Vitalik Buterin, Bitcoin ve Ethereum arasındaki fark hakkında yorum yaptı ve Bitcoin destekçileri blockchainin %80’inin tamamlandığına inanırken, ETH ekosistemi destekçilerinin platformlarının sadece %40’ının tamamlandığına inandığını gösterdi.

Vitalik’in saniyede 100 bin işlem tahmini gerçekleşirse, blokchain endüstrisinde devrim yaratabilir. Ethereum’un saniyedeki mevcut işlemleri 10 ila 20 TPS arasında değişiyor.

Duyurunun ardından son 24 saat içinde ETH fiyatı %8’in üzerinde arttı. Ethereum The Merge (Birleştirme) tarihinin 19 Eylül olarak belirlenmesiyle ETH fiyatı da yükseldi. Son 7 günde yaklaşık %33 arttı ve şu anda 1.609 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.